Зима і велосипед: як підготувати свій байк

Хтось впевнений, що єдиний варіант для підготовки велосипеда до зими - його ретельне очищення та відправка на зберігання до весни в комору. Але досвід багатьох велосипедистів говорить про те, що кататися взимку - приємно, і навіть модно комфортно себе почувати при температурі до -15-20оС. Головне тут - грамотно підготувати свій велосипед до зимових велопрогулянок.

Що варто врахувати у підготовці байка до зими?

Зимові велогальма

Дискові гідравлічні гальма - ідеальний варіант. Такі гальма необхідно встановити на обидва колеса. Якщо це занадто витратно, можна поставити дискові гальма лише на переднє колесо. Або просто встановіть якісні гальмівні колодки і дотримуйтесь максимальну обережність під час їзди, що не набираючи велику швидкість.

Час від часу «сушіть» гальма, тобто крутите педалі, трохи пригальмувати при цьому, щоб очистити обід від шару снігу і льоду.

Зимові покришки

Часті металеві шипи на зимовій гумі для байка - це ваші друзі, які рятують навіть при переміщенні по льоду. З варіантів зимових покришок підійдуть шини з рідкісними шипами. Намагайтеся уникати ділянок льоду і їздити по втрамбованому снігу. Уникайте занадто дешевих зимових шин від невідомого виробника, вони мають властивість розтріскуватися і втрачати еластичність. Сильніше накачуйте шини. Пам'ятайте, що при переході з теплого приміщення на холод, в них зменшується тиск саме по собі.

Ходова частина велосипеда

Крім зимових коліс, підготуйте всі інші вузли велосипеда, так як взимку механізми зношуються набагато інтенсивніше, ніж влітку: швидко іржавіє ланцюг, псуються підшипники, каретка, рульова втулка.

Багато велосипедисти намагаються промити і змастити ланцюг після кожного зимового катання, а двічі в сезон оглядають втулки коліс і каретку на предмет потреби в мастилі або несправностей. Головна запорука успіху - не лінуватися мити велосипед, адже в місті ви їздите не по чистому снігу, а по піску і солі, які шкодять вашому транспорту.

Перемикачі передач

Взимку великий ризик потрапляння снігу в перемикачі, через що їх механізм перестає працювати. Щоб запобігти цьому, після кожного катання наносите на все шарніри аерозольну мастило, вона має властивість витіснення вологи з перемикачів, роблячи поїздку безпечною і комфортною. І, звичайно ж, не забувайте про світловідбивачі і фари, адже взимку темніє набагато раніше, без них вам абсолютно не обійтися!

Якщо ви будете дотримуватися всіх цих нескладних правил підготовки та зберігання електровелосипеда, то можете спати спокійно, бути готовими до зимових поїздок і не боятись за стан свого вірного друга - зиму він переживе спокійно.