Зима і велосипед, або Продовжуємо кататися

Зимова їзда на велосипеді кардинально відрізняється від звичайної, на неї впливає дорожнє покриття, погодні умови, ваше екіпірування й догляд за транспортним засобом. Однак екстремальні умови - всього лише справа звички, і зміна погоди - зовсім не привід закривати міський велосезон. Катайтеся, але дотримуйтесь основних правил зимового катання.

1. Підготовка свого велосипеду.

Експерти стверджують в унісон, що є два варіанти підготовки велосипеду. По-перше, замінити деякі деталі, що забезпечують катання круглий рік, або, по-друге, завести бюджетний зимовий байк, який не страшно буде "вбити" вологою і реагентами.

Поганим вибором для зимової їзди буде рама з магнієвого сплаву: вона просто розсиплеться від хімічних сполук в місті. Найкраще підійде - титан якісного зварювання. Якщо у вас гірський велосипед, амортизатори будуть заважати управлінню байком на засніженій дорозі. Зробіть велосипед більш жорстким: поставте жорстку вилку, але, важливо, такої ж висоти, як і у вашій амортизаційної. Це необхідно для того, щоб не опустився кут нахилу рульової труби. Якщо ви вирішили залишити амортизаційну вилку, то просто змініть в ній масло на більш рідке цього ж бренду, так як на морозі воно має властивість густіти.

Поставте шиповані покришки. Дворядної гуми вистачить для переміщення по центру міста в малосніжні зими. Тиск в колесах має бути такий, щоб зона контакту покришки з дорогою охоплювала всі ряди шипів. Дискові гальма в зимових умовах перемагають ободні. Встановіть крила, а також неопреновий захист для запобігання потрапляння реагентів і бруду на амортизаційні системи і підшипники рульової колонки. Своєчасно проводьте її чистку.

Чим менше на зимовому велосипеді різних запчастин і рухливих вузлів, тим дешевше і простіше пройде ваша велозима. Обов'язково (хоча не варто про це нагадувати) на велосипеді повинні стояти передній і задній габаритні вогні. Після кожної поїздки перевіряйте, чи не сіли батарейки, заряджайте акумулятори при потребі на роботі і вдома і розраховуйте приблизний час поїздки, щоб зрозуміти, чи вистачить заряду ліхтарів на весь шлях.

2. Одяг велосипедиста повинен бути правильним.

Одягатися правильно для зимових поїздок на велосипеді можна двома способами: в спортивному стилі і в стилі casual. Тут оирайте свій варіант, адже в комбінезоні або гірськолижних штанях навряд чи вам буде зручно працювати в офісі, доведеться брати змінний комплект одягу, що і непогано, так як екіпірування до вечора встигне підсохнути. 

У вашому гардеробі має бути присутня термобілизна, виготовлена з 100% поліестеру і поліпропілену. Термобілизна з натуральних матеріалів буде вбирати вологу, і ви будете мерзнути.

На взутті не можна економити, обирайте якісні черевики з рифленою підошвою, бажано - з гортексом. Утеплити черевики можна повстяною устілкою з термофольгою. Запасна пара шкарпеток /термошкарпеток - завжди знадобиться. Звичайні шарфи, шапки і рукавиці промокають при мокрому снігу і від конденсату, можуть обмерзнути кристалами льоду - вони точно не будуть гріти в такому стані. Обирайте гірськолижні моделі. Існують спеціальні велорукавиці - трипалі, в яких і тепло, і керувати велосипедом зручно.

Світловідбивачі - це те, що обов'язково має бути присутнім на вашому одязі.

3. Доглядайте за своїм велосипедом.

Чистити і змащувати ланцюг доведеться значно частіше, ніж влітку.

4. Дотримуйтеся акуратною їзди.

Будьте передбачувані на дорозі, показуйте сигнали руками трохи довше, ніж це потрібно було б в гарну погоду. Ми не будемо втомлюватися говорити про те, що дотримання байкерами ПДР в умовах поганої видимості і слизької дороги може зберегти життя - і не тільки ваше.

Всім безпечної зими!