Жіночий велосипед чи чоловічий? У чому відмінності?

І дійсно, весь асортимент велосипедів можна розділити на дві великі групи: жіночі і чоловічі. Жіночі відрізняються конструкцією, вагою і розміром. Перші жіночі моделі велосипедів з'явилися ще в кінці XIX століття, і, зрозуміло, з того часу вони зазнали велику кількість змін, зберігши при цьому основні принципи.

При розробці конструкції велосипеда для дами виробники брали в основу правила пристойності. На велосипед жінкам, як і на коня, не можна було сідати, перекидаючи ногу через сідло. До того ж, такий трюк у довгій спідниці складно виконати, та й занадто оголювалися ноги при цьому. Тому верхня частина рами була максимально зниженою.

Захисна сітка на колесах не давала легкої тканини спідниці потрапити в спиці. Довелося пожертвувати швидкістю і надійністю, але це і не потрібно, адже леді минулого століття каталися повільно і елегантно.

Крім заниженою рами, є й інші особливості:

  • форма і розташування керма - жінкам зручніше керувати велосипедом з вузьким кермом, який знаходиться ближче до тіла;
  • розмір і форма сідла - жіночі моделі отримали широке і м'яке сидіння, яке забезпечує комфорт навіть при далеких поїздках;
  • вага - власниця байка повинна мати можливість самостійно переносити його на невеликі відстані, звільняти з дорожніх пасток, долати перешкоди;
  • дизайн - багато дівчат віддають перевагу яскравим моделі з великими колесами. Популярністю користуються також варіанти для пікніків (з кошиком на кермі).

Однак сьогодні сучасна жінка може придбати собі і чоловічий велосипед, та й чоловікові ніхто не забороняє їздити на жіночому транспорті. Головне, щоб модель байка і його конструкція підходили по особистих характеристик.

Критерії вибору

Головне, на що варто звертати увагу, - висота рами. Вона підбирається в залежності від зросту.

  • Дівчатам, у котрих ріст 150-160 см, потрібен велосипед з рамою 15 дюймів.
  • Від 160 см і вище - 16 дюймів.
  • Від 170 см і вище - 17 дюймів.
  • Довгоногим амазонкам з ростом від 180 см і вище - 18-20 дюймів.

Все інше - питання комфорту. За відгуками, які ми чуємо від наших покупців, у найзручніших жіночих моделей - широкі педалі, рифлені шини і є набір додаткових аксесуарів.

Вибирайте велосипед і катайтеся собі в задоволення!