Вибираємо електроскутер

На дорогах можна зустріти величезну кількість електроскутерів різних конструкцій, розмірів і кольорів. Загалом, скутер можна по праву вважати одним з найдешевших засобів пересування. А якщо враховувати, що останнім часом на заміну бензиновим скутерів прийшли електричні, які практично безшумні, компактні, а електрика коштує на порядок дешевше за бензин, то цей вид транспорту дійсно можна вважати одним з найбільш економічно вигідних.

Електроскутери повністю екологічні та при їх використанні ви не наносите шкоди озоновому шару Землі. На одному заряді акумулятора, який, до слова, до повного заряду заряджається за 2-3 години (кількість циклів перезарядження - близько 500), ви можете проїхати до 60 км, що цілком істотно в межах міста. Цього цілком достатньо для щільної експлуатації скутера протягом двох років і навіть з урахуванням всіх збитків від використання електричного автомобіля - це все одно дешевше, ніж використовувати стандартний скутер на бензині.

Порада: намагайтесь менше перешкоджати руху автомобілів на дорогах, автомобілісти від цього нервують.

Як вибрати електроскутер?

Скутер слід вибирати відповідно до цілей його використання. Потрібно враховувати наступні параметри:

Відстань, яку ви будете проїжджати регулярно;
Власна вага;
Дорожні умови;
Тип посадки. Можна їздити як стоячи, так і сидячи.

Відстань. Залежить від ємності акумуляторної батареї, середня відстань для досить потужного акумулятора - 30 км. Більша відстані без перезарядки можливо з урахуванням рівної дороги, невеликої ваги водія, комфортної температури навколишнього середовища (так, температура також впливає на роботу акумулятора) - в такому випадку можна розраховувати на 50 км. Вага водія може бути до 120 кг. Деякі скутери дозволяють кататися удвох, але це сильно знижує заряд акумулятора.

Також варто звернути увагу на те, що під час їзди можна допомагати собі ногами. Якщо акумулятор розрахований на 30 км, а необхідно проїхати 40, то додаткова допомога ногами не завадить. При педальному приводі енергії акумулятора витрачається менше, а в деяких моделях і зовсім двигун в такі моменти відключається.

Ідеальні умови для їзди на електроскутері - це рівнинна поверхня і мінімальна кількість підйомів. Якщо плануєте їздити по нерівних поверхнях, то потужність движка повинна бути мінімум 350 кіловат.

Вага грає не менш важливу роль, деякі моделі електроскутерів можуть важити близько 90 кг. Такий параметр необхідно враховувати, особливо, якщо водієм даного агрегату планує бути дівчина - для них більше підходять моделі легше, наприклад, взагалі електросамокати (вага близько 15 кг).

Оптимальна погода для поїздок - тепла. Бажано без опадів, оскільки потрапляння води в акумулятор і інші складові частини механізму може спровокувати його поломку. При такій поломці гарантія може не поширюватись.

Купувати електроскутер за низькою ціною є резонним тільки в тому випадку, якщо ви плануєте їздити в зоні з теплим, не надто вологим кліматом і володієте невеликою вагою. Також варто пам'ятати, що такі скутери мають малими потужностями і поїздка на них повинна проходити не в дуже жваве час, щоб уникнути конфліктів і зіткнень з водіями. Такому скутеру більше підходить їзда по тротуарах або по спеціально виділеним доріжках, якщо вони є у вашому місті. Але взагалі краще не економити на своєму комфорті.

Електроскутер простий в освоєнні і управлінні, не вимагає великих витрат на утримання, безшумний і що важливо - для їзди на ньому водійські права не потрібні.