Все про велосипеди: цікаві факти

Не так давно в Англії було проведено опитування, який складався з єдиного питання: "Яким ви вважаєте найбільшим винаходом людства?" І результати були приголомшливі, так як першу позицію зайняв велосипед, обігнавши з великим розривом у голосах навіть інтернет. Саме тому нам захотілося поділитися з вами деякими цікавими фактами про велосипеди.

Слово «велосипед» з'явилося вперше у Франції в 1860 році. П'єр Мішо, людина, що придумав цей термін, хотів підібрати слово так, щоб воно визначило двоколісний транспортний засіб з простим механічним приводом (по французьки воно звучить як BICYCLETTE ( "бі секлетте"). Однак прототип велосипеда був сконструйований і запатентований ще в 1818 році німецьким бароном Карлом фон Дрез. Цей механізм складався з дерев'яної рами, металевих коліс і керма, але без педалей. Щоб такий велосипед міг пересуватися, його власник повинен був відштовхуватися ногами від землі. Прізвище винахідника не закріпилася в назві велосипеда, зате дала назву дрезині - пристрою для пересування по рейках з механічною тягою.

    

Винахід було вдосконалено лише в 1839-1840 роках. Шотландський коваль Кіркпатрік Макміллан додав до нього педалі. Заднє колесо прикріплялося в педалі металевими стрижнями, педаль штовхала колесо, велосипедист управляв велосипедом за допомогою керма, прикріпленому до переднього колеса. Вже ближче до того, що ми маємо? :)

А через кілька років англійський інженер Томпсон запатентував надувні велосипедні шини, але вони були технічно недосконалі, тому не отримали в той час поширення. Лише в 1867 році було розпочато масовий випуск велосипедів з педалями. Зрозуміло, ми всі пам'ятаємо фото з тими велосипедами, які мали велике непропорційне переднє колесо з педальним приводом і заднє, дуже маленьке, створене для підтримки. Їздити на таких гігантах було дуже складно, а падати напевно, високо.

  

Але час летить, веловиробництво розвивається. І вже сьогодні в Китаї на один автомобіль припадає 250 велосипедів. Це означає, що половина всіх поїздок здійснюється на велосипеді, в Нідерландах, Данії та Німеччини - 30% поїздок. В Японії 15% працюючих людей їздять на роботу на велосипеді. При поїздці через Пекін на відстань до 6 км швидше скористатися велосипедом, ніж автобусом чи метро.

Першу кругосвітню подорож на велосипеді здійснив Томас Стівенс в 1884-87 роках, воно було унікальне за своєю складністю, так як використовувався велосипед старої конструкції - з величезним переднім колесом, та й шин в той час ще не було.

Прототип сучасного гірського велосипеда з'явився лише в 1977 році. Сьогодні існує величезна кількість марок і різновидів велосипедів, і ви можете подивитися їх величезний асортимент в нашому інтернет магазині.

  

Гірський велосипед - це універсальний транспортний засіб, який справиться практично з будь-яким завданням, яке перед ним ставиться.

Перші моделі велосипедів цілком можна назвати сьогодні, як «пропасниці кісток». І для усунення такого "дефекту" велосипеди були оснащені литими гумовими шінамі.Цікавим є той факт, що найстаріша і одна з найбільш виснажливих в історії велогонок - марафон Париж-Брест-Париж, протяжністю в 1200 км - проводиться до сих пір!

Сподіваємося, вам було цікаво дізнатися щось нове і ви також любите велосипед, як ми. А поки що ми побігли придумувати нові маршрути і готувати наші велосипеди до доріг - їх буде дуже багато!