Транспортування велосипеда громадським транспортом

Електровелосипед впевнено збільшує свою популярність, адже це самий економічний і екологічний вид транспортного засобу. Але багато велосипедистів стикаються з проблемою його транспортування громадським транспортом.

Розглянемо існуючі правила, які допоможуть вам уникнути конфліктні ситуації або проблем при посадці.

Громадський транспорт і велосипед

Майже всі правила твердять про те, що власник велосипеда повинен мати для його транспортування спеціальний чохол. І коли ми говоримо про громадський транспорт, то маємо на увазі метро, ​​автобуси, трамваї, тролейбуси, маршрутні таксі.

Що стосується правил користування пасажирським транспортом, то можна побачити один пункт, який говорить, що людині заборонено перевозити багаж, в сумі 3-х вимірів перевищує позначку в 180 см. Довжина середньостатистичного велосипеда перевищує 170 см, тому їздити з велосипедом в автобусі / трамваї не має сенсу. Але ситуації бувають різні і тому завжди можна спробувати домовитися з кондуктором, адже головне, щоб ваш велосипед не заважав іншим пасажирам під час поїздки. Так само і з водіями приміських або міжнародних автобусів. Але, ймовірно, вас попросять перевозити байк в складеному стані і, в деяких випадках, варто заплатити за велосипед, як за окремого пасажира.

Поїзд і велосипед

Перевозити велосипеди в поїздах офіційні правила дозволяють, лише в деяких випадках доведеться зробити оплату провіднику за їх транспортування. Їх перевозять або у вантажному вагоні, або разом з пасажирами: велосипед ідеально поміщається в вагоні плацкарт між самими верхніми полками, призначеними для валіз і великих сумок. Щоб велосипед не впав на пасажирів, варто прив'язати раму до поручнів або ручкам поїзда. Кращим варіантом буде розібрати байк, помістивши його в спеціальний чохол. Якщо він має при собі талон з вагою велосипеда, за яким техніка відповідає категорії негабаритних вантажів, кондуктор не має права не пропустити велосипедиста на поїзд.

Електричний велосипед GoCycle G3 (синій)

Метро і велосипед

В офіційних правилах користування метрополітеном перевозити в поїздах велосипеди забороняється. Транспортувати можна лише складні або дитячі велосипеди. Але ви можете зняти переднє колесо, упакувавши його в чохол, і зробити оплату, як за окремий багаж. Слід враховувати і той факт, що надто уважні спостерігачі можуть не пропустити вас в метро з велосипедом. Наприклад, в Лондоні, Берліні та інших великих містах світу можна перевозити велосипеди в метро, окрім годин пік вранці і ввечері.

Літак і велосипед

Тут все залежить тільки від правил конкретного перевізника, тому бажано заздалегідь поговорити з менеджером авіакомпанії і дізнатися про перевезення велосипедів. Якщо велосипед буде класифікований, як великогабаритний вантаж, то вам доведеться заплатити за його вага окремо, незалежно від ваших валіз. Деякі авіакомпанії включають вагу байка в рахунок транспортується багажу. Для авіатранспортування знадобиться міцний чохол, який допоможе запобігти можливому пошкодженню велосипеда.

 

Перевозячи велосипед, враховуйте, що з вами їдуть інші люди. Ви не повинні заважати їм, наражати їх на небезпеку, ліквідуйте будь-яку можливість забруднити їх одяг, а також ви не повинні перешкоджати входу і виходу з того чи іншого транспортного засобу. Пересуваючись з велосипедом, пам'ятайте, що відповідальність за нього несете лише ви.

Подорожуйте зі своїм велосипедом із задоволенням!

Використовуйте Велокріплення