Техніка безпеки при поїздках на електровелосипеді

  1. Використовуйте шолом при їзді на велосипеді. Це захистить Вас від травм голови - за умови, що шолом відповідає стандартам безпеки, зручний і не заважає водінню. Також рекомендується надягати захисні окуляри і спеціальну велоодяг.
  2. Не слухайте плеєр або радіоприймач через навушники під час їзди. Це відволікає від того, що відбувається на дорозі і за рахунок шумоізоляції пригнічує сприйняття.
  3. Звісно, виконуйте всі вимоги правил дорожнього руху. Не забувайте також правильно подавати сигнали рукою при повороті, гальмуванні і зупинці.
  4. Контролюйте вашу швидкість руху. Швидкість пересування залежить від стану проїжджої частини, завантаженості її і вашого досвіду. Завжди дотримуйтесь необхідну для зупинки дистанцію.
  5. Не варто нехтувати інструкцією до електровелосипеду - якщо він не призначений для поїздок удвох, то і робити цього не потрібно.
  6. Завжди уважно стежте за тим, що перед вами: вибоїни, решітки водостоку, м'які і глибокі узбіччя можуть стати причиною аварій. Якщо не впевнені, що проїдете, то краще подолавши перешкоду або небезпечний для вас ділянку дороги, спішившись.
  7. Велосипеди мобільніші, ніж автомобілі або мотоцикли, але при цьому і менш помітні на дорогах, тому будьте особливо уважними і використовуйте спеціальні маячки. А також відпрацюйте прийом «моментальної зупинки».
  8. Не слід їздити «без рук». Радимо використовувати гріпси (ручки на кермі), які запобігають втраті управління на дорозі, в тому числі і на нерівній поверхні. Також не вішайте сторонні предмети на кермо - вони можуть потрапити в спиці, що призведе до непрогнозованих наслідків.
  9. Велосипедисти в колоні зобов'язані рухатися по одному один за одним.
  10. Якщо Ви проходите курс медикаментозного лікування і, як наслідок, Ваша швидкість реакції уповільнена, то не варто сідати за кермо.

Правила при поїздках в дощову погоду

Уникайте часткового і тим більш повного занурення велосипеда в воду - це скорочує термін служби Вашого велосипеда або взагалі може вивести його з строя. При попаданні вологи в підшипники негайно зверніться в майстерню для зачистки і запобігання ржавчіни. Варто також пам'ятати, що гальма в дощову погоду працюють гірше, видимість і зчеплення знижені. На особливо слизьких ділянках дороги і поворотах обов'язково знижуйте швидкість.

Їзда в темряві і вночі

При поїздках вночі необхідно переконатися, що Ваш велосипед укомплектований робочими і правильно встановленими световозвращателями, а також, що вони чисті. Обов'язково надягайте яскравий одяг зі світловідбиваючими смужками і використовуйте обидві фари.

Увага!

Не забувайте, що електровелосипед, як і будь-який інший пристрій, має свій термін експлуатації. Періодично проходьте «ТО» в майстернях, щоб переконатися в справності, як всього пристрою, так і його конкретних деталей.

Пам'ятайте, що даний велосипед не призначений для екстремального водіння. Стрибки, трюки, спуски з крутих гір піддають транспортний засіб занадто великих навантажень, що призводить до поломок. А такі поломки не є гарантійним випадку. Наприклад, навіть при звичайних поданих, рами або інші компоненти можуть придбати передчасну втому металу, а це веде до непрогнозованих руйнувань, травм та інших негативних наслідків. Ознаками такої втоми є вм'ятини, деформації, відшарування краскі.Несмотря на те, що більш легкі рами і компоненти мають більш тривалий термін служби, ніж важкі, вони ж і вимагають більш частих і ретельних перевірок.