Технічне обслуговування електровелосипеда

Мати в наявності всі необхідні інструменти для ремонту велосипеда і знати, як їх використовувати - дві абсолютно різні речі. І багато велосипедистів все ж знають про існування гайкового ключа, мають досвід його використання. Та й сам велосипед не дуже складний для ремонту і обслуговування, так як за своєю суттю, велосипед складається з набору деталей, пов'язаних між собою гайками і болтами.

Наприклад, велосипедні спиці - це ні що інше, як довгі болти. Тому, якщо ви вмієте закручувати гайки і болти, то і ремонт велосипеда для вас не повинен стати непереборною перешкодою. Однак, ми пропонуємо вам ознайомитися з невеликим керівництвом для початківців велосипедистів. А якщо не впораєтеся - завжди раді допомогти: у нас працює команда професіоналів.

   

Налаштування велосипеду

Найпростішим видом робіт по техобслуговуванню велосипеду є роботи, при яких потрібно підняти сидіння, встановити нахил тормозного ричага або налаштувати кермо. Це, в принципі, легко зробити. Потрібно знайти болт, який кріпить елемент, захопити його правильним шестигранним ключем і повернути проти годинникової стрілки до тих пір, поки елемент настройки не буде достатньо вільний для зміни його положення.

Після виконання необхідних налаштувань все, що потрібно, затиснути болт назад для фіксування зміни. Невелика хитрість: щоб знати, наскільки сильно потрібно затискати болт і не пошкодити деталі, потрібно прокрутити болт рівно настільки оборотів, наскільки ви його відпускали для налаштування.

Прокіл колеса

Як усунути прокіл колеса? У цій сітуаціі вичерпну інструкцію важко надати, так як моделей велосипедів надзвичайно багато, а розташування передавальних систем і гальмівних колодок у них по-різному як з вигляду, так і за способом кріплення.

Основна порада: постарайтеся знайти те, що прокололо вашу камеру в шині. Інакше після заміни камери існує велика ймовірність того, що залишився в шині цвях, осколок скла або гострий камінь знову зашкодять камеру.

Існують дві основні технології по захисту шин від проколів. Під зовнішній протектор закладається жорсткий шар поліуретану або кевлара, які не в змозі пробити сторонні предмети. В даний момент одну з цих технологій захисту використовують всі виробники велосипедних шин. А деякі виробники настільки впевнені в собі, що дають повну гарантію від проколів. В іншому випадку гарантують повне повернення грошей. Також існує спосіб зменшити швидкість спуску шин. Для цього можна закласти герметик між шиною і камерою, який при проколі заповнить отвір собою і знизить швидкість втрати тиску в шині. Але за такий спосіб захисту доводитися платити великою вагою шин через наявність герметика. Таке рішення ідеально підходить для гірських велосипедів, де уникнути проколів досить важко.

Змазка деталей

Найголовніше, застосовувати не аерозольну мастило і не дешеві мастильні матеріали з найближчого господарського магазину. Якісна велосмазка повинна бути упакована в пляшку-крапельницю. Раз на місяць необхідно витирати ланцюг чистою ганчіркою і наносити на неї невелику кількість мастила. Педалі теж бажано змащувати кілька разів на місяць. Завдяки цьому вони будуть провертатися легше. Якщо не змащувати ланцюг і педалі регулярно, це загрожує розтягуванням ланцюга, іржею і набагато більш швидким зносом всіх рухомих частин велосипеда, заміна яких вдарить по кишені.

Ремонт велосипеду

Якщо ви помічаєте якісь сторонні шуми в роботі велосипеда, шукайте їх причину відразу і усувайте її, в іншому випадку вони переростуть в серйозний і дорогий ремонт.

Ремонт велосипеда знадобиться і тоді, коли він просто довго не використовувався. У процесі використання гальмівні колодки зношуються і потребують заміни, гальмівні троси розтягуються, протектор шин зношується, ланцюг розтягується. Але це не відбувається миттєво, тому важливо стежити за ступенем зношеності і своєчасно проводити заміну або ремонт.

Ну, і найголовніша порада. Чи не перекачує шини, надувайте шини вашого електровелосипеда до оптимального тиску, інакше ви будете страждати від проколів, а швидкість вашого велосипеда буде також бажати кращого.

ELITE BIKE: гарантія, сервісне обслуговування

Компанія ELITE BIKE - офіційний дилер DJI в Україні, тому в нашому магазині ви можете не тільки придбати оригінальну продукцію DJI з офіційною гарантією від виробника, а й провести профогляд і ремонт.

  

Приємних поїздок!