Поради новачкам: перемикання швидкостей на велосипеді

Звичайно ж, в нашому дитинстві ми не дуже-то чули про передачі та їздили на одній швидкості. Однак з часом все вдосконалюється, і зараз нам доступні моделі велосипедів, на яких кількість передач може доходити до тридцяти. Як же впоратися з керуванням цієї складної системи?

У перемиканні передач на велосипеді немає нічого складного. Досить дотримуватися кількох простих правил і тоді ваш стиль катання буде більш комфортним і ефективним.

1. Перемикайте передачі тільки під час руху. Інакше ви можете пошкодити перемикачі.

2. Якщо ви збираєтеся перемикати швидкість, ні в якому разі не можна крутити педалі назад. Це може привести до пошкодження ланцюга.

3. По можливості, уникайте перемикання передач під навантаженням (наприклад, при їзді в гору - краще виставити необхідну передачу перед гіркою). Іншими словами, намагайтеся перемикати передачі завчасно.

4. Перемикати передачі на велосипеді, піднімаючись в гору, теоретично, можна. Велогонщики на естафеті Тур де Франс роблять це постійно. Але давайте не будемо брати з них приклад. По крайней мере, поки у нас немає декількох медалей в змаганнях регіонального рівня.

5. Під час перемикання швидкостей, крутіть педалі без особливих зусиль, вільно - в такому випадку перемикання буде здійснюватися легко.

6. Уникайте "перекосу" ланцюга або так званих "крайніх" положень (коли ланцюг перебуває, наприклад, на великий передній і великий задній зірках або на малій задньої і малої передній).

7. Якщо вас турбує зношування ланцюга, під час гонки намагайтеся не перемикатися під навантаженням. Ви все одно переключіться, але ланцюг не буде так зношуватися під час перемикання при стартовому ривку.

З досвідом, ви будете інтуїтивно відчувати, коли саме варто переключити швидкість і яку передачу вибрати. Правильне перемикання спочатку вимагає уважного і вдумливого ставлення, а решта досягається практикою.

Бажаємо вам удачі на дорогах!