Складний вибір: електровелосипед або електроскутер?

Здається, вже немає тих, хто сумнівається в тому, що майбутнє - за електричним транспортом. Однак зробити свій вибір в такому асортименті - неймовірно складно. Як визначитися, що придбати: електричний велосипед або електричний скутер?

Практично всі розвинені країни світу переживають так званий електровелосіпедний ажіотаж, що в черговий раз підтверджує: наше століття стане епохою електричного велосипеда. І сьогодні мода на цей вид персонального транспорту спіткала і Україну.

Головна перевага електровелосипедів та скутерів - їх абсолютна екологічна безпека, так як вони абсолютно не виробляють викидів в атмосферу. До того ж, це економічно. Транспорт, який працює на електричній енергії, дуже вигідний фінансово. І, важливо: він практично безшумний.

Конструкція електровелосипедів, в більшості випадків, нічим не відрізняється від традиційної. Багато електробайкі навіть виробляють за рахунок переобладнання звичайного велосипеда в електричний за допомогою спеціального електро велонабора, основними елементами якого є: мотор-колесо (передньо приводне або задньо приводне), контролер і ручка акселератора, що живляться енергією акумуляторних батарей. Таке переоснащення досить функціонально, так як людина може не тільки використовувати можливості мотор-колеса, але і, вимкнувши харчування електронабору, продовжувати застосовувати функції звичайного велосипеда, крутячи педалі.

У законодавстві більшості країн електровелосипеди відносять до категорії велосипедів, тому не потребують реєстрації та отриманні прав на водіння. Єдиною вимогою, яка висувається владою власникам і виробникам електровелосипедів, є потужність-мотор колеса і швидкість, що розвивається, яка не повинна перевищувати допустимого рівня.

Власник електричного скутера може зіткнутися з великою кількістю обмежень, ніж володар електричного велосипеда. Однак потрібно знати, що скутер підлягає обов'язковій ДАІ реєстрації, і водій повинен мати водійські права категорії А1.

Електроскутери зовні схожі на своїх бензинових побратимів. Виключною відмінністю є наявність системи електроживлення. Якщо порівнювати їх з електровелосипед, скутери мають значно меншим діаметром коліс, вони позбавлені функції педалювання, властивою електровелосипедам, але мають компактне, що закривається на ключ, багажне відділення, чого немає в електровелосипед.

Багато моделей електроскутерів мають вбудовану систему сигналізації для запобігання викрадення даного транспортного засобу. А ось власникам електровелосипедів доводиться самостійно її встановлювати, якщо бажають уникнути крадіжки.

Більшість електроскутерів володіють якісним водонепроникним корпусом для захисту електроніки. Така система захисту від вологи є і на деяких заводський моделях е-байків, але якщо виникає питання установки електронабору, то споживачеві доводиться самостійно вирішувати питання створення герметичних умов для електрокомплектуючих.

Як правило, електровелосипеди і скутери мають стандартний пробіг, заряду їх акумуляторів вистачає на 40-70 км, але ефективність роботи батарей трохи знижується при дуже низьких / високих температурах, а, значить, знижується дальність пробігу.

Досить уявити ситуацію, коли акумулятори сіли в дорозі. Що робити? Маючи скутер - ситуація скрутна. Доведеться штовхати скутер до найближчої розетки. Якщо ж акумулятори сіли на електричному велосипеді, то доведеться просто крутити педалі, використовуючи свою фізичну форму. У даній ситуації виграє електровелосипед.

Складний вибір: електровелосипед або електроскутер?

Давайте відзначимо плюси і мінуси кожного з цих транспортних засобів. Однак пам'ятайте, лише ви самі можете вирішувати, який засіб пересування найбільше відповідає вашим потребам. Обов'язково, перед покупкою, подумайте, як часто ви будете його використовувати, де збираєтеся зберігати і паркувати.

Електричні велосипеди:

- Зручні для поїздок, але через наявність в них акумуляторів і мотор-коліс - трохи важче своїх неелектричних варіантів.
- Мають високоякісну систему управління роботи мотор-колеса.
- Більшість комплектуючих доступні в веломагазинах або спеціалізованих інтернет-магазинах.
- Вибирайте їх варіанти з руховими механізмами: 1) електромотор активується тільки під час педалювання; 2) мотор-колесо приводиться в рух поворотом ручки акселератора.
- Більш легше в обслуговуванні, ніж електроскутери.
- Не мають потреби в реєстрації і отримання водійських прав.
- Середня вага - близько 25 кг, за розмірами не перевищують звичайних велосипедів, через що їх зручно зберігати і транспортувати.
- Найбільша дальність пробігу можлива при русі на середній швидкості.
- Не мають зовнішньої пластикової обшивки, як електроскутери.
- Маневреність, можуть проїхати навіть туди, куди не зміг би потрапити ніхто на іншому виду транспорту.

Електричні скутери:

- Мають більш низьке посадкове місце, ніж електровелосипеди.
- Електроніка ретельно захищена водонепроникним корпусом.
- Мають більш потужний мотор-колесо, ніж у електровелосипедів; мають кращі показники швидкості (40-45 км / ч).
- Необхідна реєстрація в органах ДАІ і отримання водійських прав.
- У більшості випадків, мають систему сигналізації і блокування провідного колеса.
- Мають компактне водонепроникне багажне відділення.
- Мають значно менший розмір коліс, ніж електровелосипеди.
- Маневреність на дорозі.

Покупцями електровелосипедів, як і електроскутерів є люди, які шукають максимально комфортний вид транспорту, призначеного для міських поїздок. Вони бажають отримувати задоволення від поїздки, насолоджуватися краєвидами, уникнути проблем з паркуванням. І, разом з тим, бажають зробити щось корисне для навколишнього середовища.

Низька вартість обслуговування, практично повна відсутність проблем з паркуванням - роблять електровелосипед і скутер особливо привабливими. До того ж, цей транспорт відмінно підходить для дорослих людей. Як свідчить світова статистика: половина всіх покупок припадає на людей старше 55 років.

Визначайтеся, вибирайте, купуйте і будьте мобільні!