Рекомендації по зарядці літій-іонних акумуляторів

Li-ion акумулятори останнім часом набули широкої популярності і використовуються, що в електричних автомобілях, що в смартфонах і іграшках. З огляду на надзвичайну вимогливість цих елементів живлення до рівня напруги при заряді, важливо використовувати саме заводські зарядні пристрої. Для того, щоб Li-ion акумулятори служили вам максимально довго, необхідно дотримуватися кількох простих правил, про які ми вам в цій статті і розповімо.

Сучасні літій-іонні акумулятори сильно відрізняються від раніше використаних всюди кадмієвих або літій-металогідридних елементів живлення, тому змінилися і особливості процесу підзарядки і зберігання. Отже, потрібно забути про старі правила і почати звикати до нових реалій.

Правильна зарядка літій-іонних акумуляторів.

Якщо говорити про новий акумулятор, то перед використанням його в перший раз в будь-якому пристрої, його потрібно зарядити. Найпоширенішою помилкою при покупці електровелосипеда і інших засобів електротранспорту є їх використання відразу ж після покупки. Новачки вважають, що АКБ продаються в уже зарядженому вигляді, проте виробники заряджають акумулятор лише наполовину і без повноцінної зарядки ємності та терміну служби АКБ знижуються.

Також рекомендується не доводити акумулятор до повного розряду. Навіть після самої нетривалої поїздки на електротранспорті акумулятор слід зарядити. Дотримуючись такого простого правила, ви значно збільшите термін життя акумулятора. Якщо ж літій-іонний акумулятор все-таки розрядився повністю, то необхідно поставити його відразу ж на підзарядку.

Часто на просторах інтернету, в різних статтях і радах від людей, що ні досконально розбираються в цьому питанні, можна зустріти рада про повну розрядку акумулятора після першого заряду. Так робити категорично забороняється, оскільки ви ризикуєте вивести АКБ з ладу. Можливо такі поради видаються з корисливих мотивів, оскільки після такої поломки буде необхідно купувати новий акумулятор, що принесе очевидну вигоду продавцям.

Намагайтеся не допускати надмірного нагріву літій-іонних акумуляторів - вони чутливі до високих температур і тільки при +25 градусів досягається максимальний ресурс і найбільша віддача струму. Тому не кладіть пристрій протягом тривалого на сонці і зберігайте його в приміщенні, де температура не перевищує даний максимум.

У зворотній ситуації (при знаходженні літій-іонного акумулятора на холоді) перед зарядкою необхідно прогріти АКБ до кімнатної температури. Різкі перепади температури принесуть непоправної шкоди акумулятора, тому не можна заряджати його відразу ж після морозу. Але при цьому, якщо ви маєте намір довго не використовувати акумулятор, то зберігати його краще в холодному місці - наприклад, взимку на балконі без опалення або в гаражі. Таке холодне зберігання сприяє продовженню життя акумулятора.

Сам же процес зарядки літій-іонного акумулятора нескладний - приєднуєте спочатку його до штатного пристрою для зарядки, а потім пристрій - до електричної мережі. Після повної зарядки просто відключаєте пристрій від мережі.