Поради від ELITE BIKE: як виюрати велосипед

Процес підбору велосипеда можна розділити на три великі етапи:

1. вибір типу велосипеда.

2. Вибір моделі велосипеда.

3. Підбір велосипеда з урахуванням параметрів велосипедиста.

КРОК 1. Вибір типу велосипеда

Для того щоб визначити, який тип велосипеда вам потрібен, необхідно відповісти собі на чотири питання: де ви будете кататися, для кого велосипед (жіночий/чоловічий), який вік велосипедиста, де будете зберігати свій байк?

Де будете кататись?

Більшість людей катається на велосипеді там, де і живе. Однак буває, що хочеться покататися ще десь. Вибір велосипеда краще відразу здійснювати з урахуванням того, де ви будете кататися - в залежності від цього і потрібно вибирати тип велосипеда:

- в місті по тротуарах, по звичайних дорогах з бордюрами;
- по пересіченій місцевості, наприклад, на дачі;
- по шосе на великі відстані;
- по гірській місцевості;
- плануєте їздити в туристичні походи - і по шосе, і по пересіченій місцевості.

Для кого велосипед (стать)?

З точки зору призначення по статі, все велосипеди можна розділити на унісекс - універсальні велосипеди, які підходять як чоловікам, так і жінкам, і жіночі - тобто велосипеди, розроблені для жінок. Конструктивно жіночі велосипеди відрізняються від велосипедів унісекс заниженою рамою і деякими елементами навісного обладнання (більш комфортне сідло і т.д.).

Який вік велосипедиста?

За віковим критерієм велосипеди діляться на дорослі, підліткові і дитячі і, відповідно, вибирати велосипед стоїть, з огляду на це поділ. У той же час вибір завжди залежить і від фізичних параметрів велосипедиста.

Де плануєте зберігати велосипед?

У міській квартирі зазвичай не вистачає місця ще й для велосипеда. Тому якщо у вас немає балкона або доступною обгородженій сходового майданчика, варто звернути увагу на складні велосипеди. Але складними зазвичай бувають тільки міські велосипеди. Велосипеди всіх інших типів не складаються - для них потрібно буде передбачити варіант кріплення до стіни або стелі.

КРОК 2. Вибір моделі велосипеда

Коли ви визначилися з оптимальним для вас типом велосипеда, можна переходити до вибору конкретної моделі серед велосипедів цього типу. Тут все залежить від ваших уподобань щодо ваги велосипеда, навісного обладнання велосипеда, його зовнішнього вигляду і ціни.

Вага велосипеда

Вага велосипеда залежить від того, з якого матеріалу виконана його рама та навісне обладнання. Чим більше алюмінієвих деталей, тим легше велосипед. Велосипеди на алюмінієвих рамах і з алюмінієвими комплектуючими легкі, але і коштують вони дорожче.

Навісне обладнання велосипеда

Основні елементи навішування, на рівень яких варто звернути увагу - це вилка, гальма, перемикачі швидкостей та шіфтери, обода, покришки. Чим якісніші перераховані елементи, тим надійніше буде ваш велосипед, тим комфортніше вам буде на ньому кататися і тим довше він вам прослужить.

Зовнішній вигляд велосипеда

Тут «на смак і колір товаришів немає». Тому наші рекомендації мінімальні - просто вибирайте той, що вам більше подобається.

КРОК 3. Підбір велосипеда з врахуванням параметрів байкера

Нарешті, залишилося визначити ростовку рами вашого велосипеда, щоб він відповідав вашому зросту, і вам було комфортно кататися.

Наші професійні менеджери допоможуть вам підібрати ту модель велосипеда, яка підходить саме вам.

Вдалого вибору!