Розміри велосипедних коліс

З приходом літа вулиці заповнюють велосипедисти - діти на невеликих велосипедах, їх мами - на міських, батьки - на гірських. Колеса малі, великі, широкі і вузькі. Як розібратися в морі спиць і розмірів?

Колеса велосипеда - це одна з найважливіших його частин. Саме тому важливо знати, що більше значення для велосипеда має не вага коліс, а їх діаметр.

На велосипедному ринку представлені велосипеди з найрізноманітнішим розміром коліс і багато хто задається питанням, які з них краще, який діаметр коліс буде легше їздити. Зрозуміло, слід розуміти: немає такого, що одні колеса абсолютно краще за інших, переваги кожних в різних умовах виявляються по різному.

Для зовсім маленьких велосипедистів дуже критичні розмір коліс і рами. Поки малюк не дуже добре орієнтується в просторі, велосипед становить підвищену небезпеку для його здоров'я. Тому колеса і рама підбираються таким чином, щоб вільно опущена вниз нога дитини діставала до землі. Звідси і вибір маленьких коліс. Що ж стосується складних велосипедів, то головна вимога для них - це невеликі габарити.

Діаметр велосипедних коліс залежить не тільки від обіду, а й від висоти покришки. Вимірюється він - в англійських дюймах (як правило), а для шосейних велосипедів - в міліметрах.

Основні розміри велосипедних коліс:

10” (152 мм ISO), 12” (203 мм ISO), 14” (254 мм ISO) и 16” дюймові колеса (305 мм ISO) - зустрічаються на дитячих велосипедах і дитячих візочках.

18 "дюймові колеса (355 мм ISO) - це рідкісний розмір колеса, застосовуваний для дитячих і складних велосипедів.

20-ти дюймові колеса (406 мм ISO) можна зустріти на дитячих і спеціальних велосипедах для трюків - BMX. Іноді зустрічається розмір 451 мм - для racing bmx і міських велосипедів.

24-ти дюймові колеса (507 мм ISO) - стандарт, який часто зустрічається в підліткових велосипедах, мотоциклах для екстримальних дисциплін стріт / дьорт.

26-ти дюймів (559 мм ISO) - найпоширеніший стандарт колеса для гірського велосипеда. Найчастіше перший велосипед купують саме з 26-им колесом. Таке колесо - міцне, велосипед з ним досить спритний, але воно має менший накатом в порівнянні з 27,5" і 29" і гірше поглинає дрібні нерівності.

27,5 дюймові колеса (584 мм ISO) - це набирає популярність розмір коліс гірського велосипеда. Золота середина між 26" і 29" колесом. Дуже часто зустрічається альтернативна назва 650b - по суті, це зовнішній діаметр колеса з покришкою.

28-ми дюймові колеса (622 мм ISO) 700c - найчастіше зустрічаються на кросових (гібрид), шосейних і міських велосипедах. Для шосе застосовують абревіатуру 700С, для кросових вказують розмір в дюймах - 28".

29-ти дюймові колеса (622 мм ISO) - це найбільший розмір коліс для гірського велосипеда. Іноді можна почути назву "Твенте-найнер" (від англійського - twenty niner), що в перекладі означає "29-ий". Таке колесо має кращий накат, але програє меншим побратимам маневреністю і жорсткістю.

  • 29-дюймові колеса ідеально підходять для людей з ростом від 180 см і вище.

За цією таблицею ви зможете краще зорієнтуватись у купівлі велосипеда для дитини:

При виборі діаметра коліс велосипеда слід керуватися умовами, при яких ви плануєте його використовувати. Для щоденних поїздок по місту або нетривалих велоподорожей підійде велосипед з меншим діаметром, а для велопоходів з тривалими переїздами і невеликою кількістю зупинок краще купити 29"-велосипед.

Бажаємо вам вдалого вибору і приємних велопрогулянок!