Подорожуємо з велосипедом

Ми всі спостерігаємо, як з року в рік велосипед збільшує свою популярність, адже це самий економічний і екологічний вид транспортного засобу. Він не споживає палива і не потребує дорогого ремонту. Сьогодні придбати якісний велосипед може собі дозволити будь-яка людина - вибір є. Однак багато велосипедистів стикаються з іншою проблемою - транспортуванням свого байка в громадському транспорті.

Давайте розглянемо існуючі правила і положення, які допоможуть вам уникнути конфліктних ситуацій або проблем при посадці.

Майже всі правила говорять про те, що власник велосипеда повинен мати для його транспортування спеціальний чохол.

Транспортування велосипеда громадським транспортом

Коли ми говоримо про громадський транспорт, то маємо на увазі автобус,трамвай,тролейбус і маршрутки. Що стосується правил користування пасажирським транспортом, то можна побачити один пункт, який говорить, що людині заборонено перевозити багаж, в сумі трьох вимірів перевищує позначку в 180 см. Довжина середньостатистичного велосипеда перевищує 170 см, тому їздити з велосипедом в автобусі / трамваї не має сенсу . Однак, ситуації бувають різні і тому завжди можна спробувати домовитися з кондуктором, адже головне, щоб ваш велосипед не заважав іншим пасажирам під час поїздки.

Точно також і з водіями приміських або міжнародних автобусів. Але найімовірніше, що вас попросять перевозити байк в складеному стані і, в деяких випадках, варто заплатити за велосипед, як за окремого пасажира.

Потяг

Перевозити велосипеди в поїздах офіційні правила дозволяють, лише в деяких випадках доведеться зробити оплату провіднику за їх транспортування. Байки перевозять або у вантажному вагоні, або разом з пасажирами. Велосипед ідеально поміщається в вагоні плацкарт між верхніми полками, призначеними для валіз і великих сумок. Щоб велосипед не впав на пасажирів, варто прив'язати раму до поручнів або ручкам поїзда. Кращим варіантом буде розібрати байк, помістивши його в спеціальний чохол.

Кондуктор не має права не пропустити велосипедиста на поїзд, якщо він має при собі талон з вагою велосипеда, за яким техніка відповідає категорії негабаритних вантажів.

Літак

Чіткого регламенту, що регулює транспортування велосипедів літаком, ще немає. Все залежить тільки від правил конкретного перевізника. Бажано заздалегідь поговорити з менеджером авіакомпанії і дізнатися про перевезення велосипедів. Якщо велосипед буде класифікований, як великогабаритний вантаж, то вам доведеться заплатити за його вага окремо, незалежно від ваших валіз. Деякі авіакомпанії включають вагу байка в рахунок транспортуємого багажу. У будь-якому випадку, варто заздалегідь зв'язатися з представником компанії і уточнити всі ваші запитання.

Для авіатранспортування знадобиться міцний чохол, який запобіжить можливому пошкодження велосипеда.

Метро

В офіційних правила користування метрополітеном перевозити в поїздах байки забороняється. Транспортувати можна лише складні або дитячі велосипеди. Однак, ви можете зняти переднє колесо, упакувавши його в чохол, і зробити оплату, як за окремий багаж. Слід враховувати і той факт, що надто уважні спостерігачі можуть не пропустити вас в метро з велосипедом.

Електрички

Це єдиний вид транспортного засобу, де навіть дорослі байки не потрібно упаковувати і розбирати. У деяких електричках велосипед можна провозити абсолютно безкоштовно. Транспортувати його можна в підвішеному стані або в тамбурі, або просто у вагоні, якщо це дозволяє кількість пасажирів.

Подорожуйте із задоволенням і зі своїм велосипедом!