Перший в Україні електрокроссовер Tesla Model X

Цікавість до електричних автомобілів досить високий. Будь-яка людина, що цікавиться персональними видами транспорту, придивляється і до електричних машин, незалежно від свого рівня доходів. І тепер новий електричний кросовер Tesla Model X - в Україні. Цікаво, якими гідностями він володіє і наскільки добре підходить для пересування по нашим дорогам.

Є думка: люди середнього класу вивчають питання покупки такого електрокара з метою економії, в той час як для заможних клієнтів - це питання тренда. В Україні спостерігається стабільний попит на кросовери, на що не впливає ні ціни, ні клас машин. Саме тому Tesla Model X є ідеальним електричним кросовером.

Крім електричної силової установки Tesla Model X пропонує своїм клієнтам цілий ряд новітніх систем і технологій, що не є навіть у люксових моделей знаменитих брендів, а саме: задні двері Falcon Wing (крила сокола), які є однією з відмінних рис цієї моделі авто.

Може скластися думка, що така конструкція авто здатна викликати незручності при парковці. Однак, все навпаки - досить, щоб від борту автокара до стоячого поруч автомобіля була відстань всього 30 см. Головне, що такий вид дверей значно полегшує висадку / посадку, так як пасажирам не потрібно нагинатися - вони можуть, в прямому сенсі слова, вистрибнути або застрибнути. З мінусів таких "соколиних" дверей - ймовірність попадання в момент їх відкриття дощу або снігу.

Зовні Tesla Model X виглядає досить незвично. Спереду - немає решітки радіатора, збоку автомобіль нагадує великий ліфтбек, який піднятий над землею. Однак Тесла володіє кращою аеродинамікою з коефіцієнтом опору 0,24. Зовні Тесла має деяку схожість з мінівенами.

І зовні, і за функціональністю, Тесла об'єднує деякі види машин. Хоча, в цей список можна включити і універсал, так як Тесла має фактично 2 багажника - спереду (під капотом) і ззаду.

Посадочних місць в кросовері може бути 7, третій ряд, в разі необхідності, може бути захований, тим самим збільшуючи корисний об'єм для багажу. Анатомічні крісла цієї моделі Тесли розділені між собою і можуть регулюватися (кожен окремо).


Салон Model X сприймається неймовірно просторим і світлим. У цьому заслуга панорамного лобового скла і величезній площі скління, лобове скло доходить майже до 2-го ряду сидінь, забезпечуючи пасажирам чудову оглядовість. Кросовер оснащений абсолютно рівною підлогою, що дуже функціонально і зручно.

  

Переважна більшість функцій в Tesla Model X виведені на величезний тачскрін. За допомогою сенсорного екрану можна не тільки закривати двері, але і налаштовувати музику. А коли водій сідає за кермо і натискає на педаль гальма, двері автоматично закриваються.

Ще одна інновація: форсунки омивача лобового скла виведені на «двірники». В принципі, це не таке вже й ноу-хау, так як, наприклад, Citroen C4 Cactus вже володіє аналогічним рішенням. Однак салон оформлений в стилі хай-тек, - той, хто ніколи не сидів в Tesla, такий інтер'єр стане справжнім одкровенням.

Що стосується технічних характеристик, то вони дивують ще більше. Це стосується найпотужнішої версії Model X P100D, здатної розганятися всього за 2,9 секунди до 100 км на годину! Та й запас ходу вражає, він становить 542 км.

Варто відзначити, що Model X володіє версіями з батареями ємністю 60, 75, 90 і 100 кВт • год. Базова модель Model X має запас ходу 322 км, а розгін 60D - 100 км / год за 6 секунд.

Перший кросовер Tesla в Україні - це модифікація Model X 90D (європейська версія нідерландської збірки). У Нідерландах вартість такого електромобіля з 7 посадочними місцями - близько 115,5 тисяч євро.