Пасажирський дрон, чи Одномістне таксі-вертоліт

Новий безпілотник EHANG 184, представлений в Лас-Вегасі на виставці CES, - це перший в світі пасажирський дрон, який здатний піднімати на своєму борту людину і вантаж вагою до 100 кг. І він уже має шанувальників - сьогодні безпілотники в тренді.

Китайська компанія Ehang пішла далі всіх і представила унікальний продукт, який,поки що, не має аналога - повністю електричний квадрокоптер Ehang 184, який збільшений до масштабів невеличкого гелікоптера. В принципі, його логічно було б назвати персональним безпілотним вертольотом, але виробник називає пристрій «автономним літальним апаратом», в той час як оточуючі вже охрестили «літаючої машиною».

8 пропелерів, електромотори та батарея цього дрона здатні піднімати в повітря одного пасажира і забезпечують близько 23 хвилини польоту, за які "таксі" може подолати близько 16 км.

У кабіні є тільки зручне крісло і 12-дюймовий сенсорний дисплей. Користувачеві, що знаходиться на борту, не потрібно нічого робити - все управління, включаючи зліт, проходження за певним маршрутом і посадку - повністю бере на себе автономна система пристрою. Єдине, просто задайте пункт прибуття і позначте маршрут польоту за допомогою програми на своєму смартфоні.

Технічні характеристики вертольота-дрона Ehang 184:

Максимальна висота: 500 метрів
Крейсерська швидкість: 100 км / год
Сумарна потужність силової установки (8 моторів): 106 кВт
Час зарядки акумуляторної батареї - 2-4 години
Габарити: 3866х3899х1447 мм
Вага апарату: 200 кг
У комплектацію безпілотника входить кондиціонер повітря, камера, система 4G Network і невеликий багажний відсік для сумки / особистих речей.

Вже були проведені успішні випробування в Китаї, але для виконання реальних польотів з людьми на борту потрібно підтвердження безпеки пристрою відповідними держслужбами і врегулювання нормативно-правових питань. Готову комерційну версію безпілотника Ehang обіцяє випустити вже до кінця поточного року.