Основні типи велосипедів

Незважаючи на різноманіття світу велосипедів, всі їх можна класифікувати за кількома типами: гірські, шосейні, міські, гібриди, прогулянкові, bmx, підліткові і дитячі. Ми спробуємо коротко показати їх загальні риси, відмінності і переваги, щоб ви могли вибрати найбільш підходящий для вас велосипед.

Гірський велосипед, крос-кантрі (cross-country) - це найпоширеніший тип велосипеда. Гірськи велосипеди мають посилену раму, ободи, втулки, а також широки покришки. Кількість передач коливається від 10 до 33. Діаметр коліс гірського велосипеда може бути: 26 дюймів (599мм), 27,5 (650b) і 29 дюймів. Самими поширеними зараз є стандарти 27,5 "і 29 дюймів. Колеса в 26 дюймів найчастіше купують для підліткового або першого велосипеда.

Шосе (road) - це велосипеди для підкорення гладкого асфальту. Такі велосипеди дозволяють швидко пересуватися по шосе за рахунок тонких, великих колес і обтікаємому дизайну. До речі, саме на  велосипедах такого типу проходить найзнаменитіша гонка Tour de France. Ці велосипеди, дійсно, зручні і елегантні.

Гібрид (cross) - велосипеди з діаметром колеса 28 дюймів (700 мм). Такі велосипеди представляють собою гібрид гірського велосипеда і шосейного. Вони володіють посиленою рамою і 28 "дюймовими колесами.

Міські велосипеди або прогулянкові найчастіше мають колеса 26 і 28 дюймів. Вони володіють зручною посадкою, що забезпечує комфортну їзду з дому на роботу або для прогулянки по парку. Часто не обладнані передачами або комплектуються планетарною системою перемикання у втулці (наприклад, Shimano Nexus).

Окремий підвид - це складні міські велосипеди, які допоможуть заощадити вам місце в квартирі або легко помістяться в багажник автомобіля.

Фіксед гир (фікс) - ці велосипеди дуже схожі на шосейні (road) велосипеди, але мають фіксовану передачу, в них відсутній механізм тріскачки, через що немає холостого ходу. Шатуни крутяться постійно з колесами. Розгоном і гальмуванням водій керує за допомогою ніг - передаючи зусилля на колесо.

BMX виник, як тренувальна база мотокросу в США. Відмінною особливістю такого велосипеда є потужні 20 дюймові колеса, кермо з кроссбаром (перемичкою), іноді пеги - спеціальні трубки на осях для трюків. Рами, найчастіше, виконані з якісної Cro-Mo сталі. Є кілька підвидів BMX: bmx крос - велокрос на зменшеній копії мотокросової траси, street - трюкове катання по вулиці, dirt, flatland - схоже на брейкданс, тільки за участю велосипеда.

Про розміри велосипедних коліс читайте тут >>>