Mavic Pro і Phantom 4: зрівняльна характеристика

Тема порівняння квадрокоптерів DJI Phantom 4 і Mavic Pro піднялася майже відразу після виходу останнього. Адже незважаючи на подібні польотні характеристики і вартість, у цих дронів є безліч відмінностей. Крім очевидної різниці в розмірі і формі корпусу, чимало відмінностей криється всередині - як в доступному функціоналі, так і в моделях використання цих квадрокоптера.

Польоти в вітряну погоду

Вітер не найкращий друг коптеров. Особливо штормовий, особливо для маленьких. За маленького у нас сьогодні 700-грамовий Mavic, проте ми знаємо, що йому як раз і нема чого боятися. Перші тестувальники пристроїв говорять, що обидва коптера дуже непогано поводяться в умовах вітру, але Mavic пручається негоді навіть краще.

Відмінності і спільне між камерами Mavic Pro і Phantom 4

Обоє мають 4K камеру на 3-х осьовому підвісі. 

  • У Phantom 4 камера знімає з частотою 30 кадрів / сек в дозволі 4K. У дозволі HD 1080p частота кадрів доходить до 120 кадрів / сек.
  • У Mavic Pro при вирішенні 4K камера також знімає з частотою 30 кадрів / сек, але при вирішенні HD 1080p, частота кадрів трохи нижче - всього 96 кадрів / сек.

Спільного у камер Mavic Pro і Phantom 4 не так вже й багато. Так, вони можуть знімати відео з роздільною здатністю 4K, але оптика в них зовсім різна. Камера у Mavic дуже маленька: за цим параметром новинка ближче немає свого брата-суперника Phantom 4, а до топового Android-смартфону. Іншими словами, вона крихітна. Але, як сучасні смартфони примудряються демонструвати непогані результати при скромних розмірах матриць, так і Mavic із завданням справляється цілком. Але, зрозуміло, не на тлі куди більш просунутою оптики Phantom 4, картинка, що видається Mavic, зовсім не вражає.

Відео у Phantom 4 трохи різкіше, ніж у Mavic Pro, це відчутно при зйомці в умовах недостатнього освітлення. Обидва коптера підтримують ISO аж до 3200, але краще залишатися в межах 800. Поле огляду у Mavic вже, ніж у Phantom 4 (у першого 28 мм об'єктив і 78.8 ° кут огляду, в той час як у Phantom - 20 мм і 94 °) .

Що ще важливо знати про камерах цих двох коптеров: у Phantom 4 фокус фіксований, а у Mavic - немає, тобто ви самі повинні визначати, на якій частині кадру фокусуватися. Тут є свої переваги і недоліки. З хорошого: можна зосередитися на більш близьких предметах, фон при цьому буде виглядати більш розосередженим, як DSLR. Та й знімки будуть чіткішими. Якщо з поганого, то доведеться пам'ятати про фокусування, інакше картинка буде змащеній.

Керування коптерами

Обидва пульта дистанційного керування DJI виконані на високому рівні, тут вже справа смаку, який з них вам більше до душі - повнорозмірний контролер Phantom 4 або компактне керуючий пристрій, яким оснастили Mavic Pro. 

Кнопки і джойстики - однакові (в загальному і цілому), тільки Mavic має додаткову клавішу Stop для розумного режиму. Це, до речі, досить зручна штука на той випадок, якщо коптер готовий вписатися в непомічене його захисною системою перешкода.

Крім того, контролер Mavic оснащений власним екраном з базовою інформацією про політ. Та й МАВІК можна управляти зовсім без пульта, одним лише смартфоном.

Максимальна дальність і час роботи батарей

Коли ми звертаємося до потужності і часу роботи батарей, видно, що особливої різниці між Phantom 4 і Mavic Pro не спостерігається. Обидва можуть перебувати в повітрі близько 28 хвилин. але в режимі Sport Phantom 4 може розвинути швидкість до 72 км / год, що на 6,5 км / год перевищує швидкість Mavic Pro. Phantom 4 трохи масивніший, тобто він здатний впоратися і з більш високою швидкістю вітру, ніж Mavic Pro.

Що стосується дальності польоту, то тут Mavic Pro перемагає, так як може пролетіти 7,5 км. Дальність польоту Phantom 4 становить 5 км.

Параметри / габарити

У зібраному стані Mavic Pro майже удвічі менше Phantom 4 по всіх трьох вимірах. Їх габарити відповідають 83х83х198 мм проти 196х289х289 мм відповідно. Це дає значну перевагу в транспортуванні, навіть без урахування того, що нова модель Mavic Pro має складні гвинти. При цьому розмах крил в розібраному стані практично ідентичний.

Роблячи остаточні висновки можна відзначити, що Mavic більше підійде для тих, хто звик подорожувати з камерою без нічого. Phantom 4 йому майже ні в чому не поступається, тому весь вибір полягає в особливостях експлуатації.