Квадрокоптер чи гексакоптер - що краще вибрати?

Світ безпілотників досить різноманітний, це дає можливість підібрати пристрій на будь-який смак в залежності від польотних характеристик і вантажопідйомності дрона, цілей його використання, можливостей камери і установки різного додаткового устаткування.

Квадрокоптера відрізняються і компонуванням - в залежності від кількості пропелерів і моторів. Наприклад, трікоптер має 3 гвинта, квадрокоптер - 4, гексакоптер - 6, а октокоптер, відповідно, 8. Кожен тип безпілотника хороший по-своєму, проте найбільш поширеними варіантами і популярними у пілотів є квадрокоптера і гексакоптери.

Давайте визначимося, який з них краще підійде для різних варіантів використання, розглянемо їх достоїнства і недоліки.

- Трикоптери - дрони з трьома гвинтами, які розташовуються на рамі у формі латинської букви Y. Це найдешевші мультикоптери, оскільки для їх побудови необхідно всього 3 мотори і 3 регулятори швидкості. Вони мають малу вагу корисного навантаження, нестійкі в польоті і ненадійні: в разі відмови одного мотора цей вертоліт просто падає на землю і розбивається вщент.

- Квадрокоптери - механічно вони набагато простіші, аніж трикоптери. При майже тому ж самій вазі вони дозволяють підняти в повітря вантаж на 30% важчим (за рахунок додаткового мотору). У польоті такі дрони більш стійкі і здатні літати трохи довше - або за рахунок більш ємною батареї, або за рахунок більш економічного режиму роботи двигунів. Однак квадрокоптери не здатні літати при поломці одного мотору.

- Гексакоптери - системи з 6 обертових в одній площині моторів, частіше у формі букви Ж або Н. До них застосовні всі позитивні риси квадрокоптера, а також додається більшу вагу корисного навантаження і живучість при поломці одного мотора. Недолік: більші в розмірах і більш дорогі.

- Октокоптери мають більше 8 моторів. Переймають всі плюси від гексакоптеров, а також дають справжню гарантію від падіння при поломці одного мотора. Це єдині машини, яким можна довірити брати в повітря дорогу техніку вагою близько 2,5 кг з оптикою. Один недолік все ж є - дуже велика ненажерливість такої системи, споживання енергії батарейок. Якщо польоти проходять в поле, то потрібно мати дуже хорошу зарядку, здатну зарядити кілька високоємкий акумуляторів за розумний час.

Однозначної і універсального думки про те, який тип безпілотника краще - квадрокоптер, гексакоптер, трікоптер або октокоптер - насправді не існує. При виборі такого пристрою варто керуватися індивідуальними параметрами і цілями, які ви ставите перед безпілотником.

У нашому інтернет магазині ви можете вибрати будь-який квадрокоптер -

телефонуйте нашим менеджерам, уточнюйте наявність і робіть замовлення.