Коли на велосипеді потрібно їздити стоячи? І чи потрібно?

Буває, що деякі велосипедисти при їзді припіднімають на педалі, і навіть тоді, коли в цьому немає необхідності. Чому це відбувається? Якщо ви їдете по рівній місцевості підвівшись для того, щоб набрати швидкість, це означає: висота сідла неправильно відрегульована, то чи сідло знаходиться нижче, ніж варто було б бути, або передавальне співвідношення занадто високе.

Коли ви припіднімаєтеся з сидіння, то відбувається більш сильне натискання на педалі, ніж тоді , коли їдете сидячи, так як вся маса тіла прикладається на провідну педаль. Якщо при цьому ви тягнете кермо на себе, то сила натискання на педаль і зовсім перевищує масу тіла. Чи потрібно так робити?

Таке силове зусилля не можна докладати протягом тривалого часу, так як це шкідливо і для здоров'я, і для механізму самого велосипеда. Використовуючи такий стиль їзди, витрачається більше енергії, а зайве навантаження на велосипед веде до непридатності деякіх деталів байка, які, згинаючись, можуть зламатися, через що ви можете потрапити в аварію.

Якщо у вашого велосипеда зношений ланцюг, то під час такої їзди є ймовірність падіння, особливо, якщо ви будете тиснути всією своєю вагою на одну педаль. Тому перш, ніж їхати стоячи, переконайтеся, що ваш велосипед у відмінному стані.

Якщо ви все ще думаєте, що таким чином зможете їхати набагато швидше - це велика помилка. Прискорення буде помітно лише через деякий час, а в середині і в кінці шляху - навпаки - ви будете відставати, так як витратите багато енергії на самому початку, тобто, фініш виявиться більш повільним, ніж старт.