Київ: тестова версія онлайн-карти велосипедної інфраструктури столиці

У Києві була анонсована тестова версію карти велосипедної інфраструктури столиці, яка представляє собою цифровий сервіс з відкритими даними на базі інформаційно-аналітичної системи «Майно». Велокарта, представлена 7 червня, є спільним проектом ініціативи Kyiv Smart City і громадської організації «Київ - Велосипедний місто».

Основна мета створення карти - збір і облік даних про вже наявної велосипедної інфраструктури Києва в єдиному цифровому інформаційному реєстрі. Ці дані потрібні, щоб оцінити і спрогнозувати в подальшому розвиток велоінфраструктури міста, передбачивши відповідні планувальні рішення.

Велокарт можуть використовувати як городяни, так і влада, а саме - структурні підрозділи Київської міської державної адміністрації.

Протягом 2017 команда дослідників займалася пошуком і класифікацією вже наявних міських об'єктів велоінфраструктури, щоб проінформувати киян про актуальний стан велосипедної ситуації в місті. Команда проекту нанесла на карту велодоріжки і велосмуги, рекреаційні маршрути з ґрунтовим покриттям дороги, а також смуги громадського транспорту, де дозволено рух на велосипеді. Також були позначені всі місця з велосипедними парковками, включаючи кафе, ресторани, магазини, бізнес-центри, навчальні заклади, парки, сквери та житлові споруди.

Завдяки дослідженням, проведеним у 2017 році, були отримані реальні дані про стан велосипедної інфраструктури міста Києва.

  • Було визначено, що сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг в столиці становить 58 км.
  • Загальна довжина смуг громадського транспорту, де з серпня 2017 дозволено рух на велосипеді - 12 км.
  • Кількість місцевих локацій з облаштованими велосипедними парковками - 456.

У 2018 цьогоріч стартує нове дослідження по збору даних, яке дозволить отримати актуальну картину стану розвитку велосипедної інфраструктури та оновити дані.

Поточна версія велокарти Києва доступна по гаступному лінку.