Який велосипед вибрати для поїздок на роботу?

Ви зробили відмінний вибір, вирішивши їздити на роботу на велосипеді. Це дешевше, екологічніше і корисніше для здоров'я. І, найчастіше, саме велосипед виявляється швидшим інших видів транспорту, з ним не страшні затори на дорогах і пошук вільного паркувального місця. Однак який тип велосипеда краще вибрати для поїздок на роботу?

В принципі, на роботу можна їздити на будь-якому байку - від найдешевшого до найнавороченнішої моделі. Але все ж краще розібратися, яким буде характер ваших поїздок і особливості дистанції, щоб вибрати той тип велосипеда, який допоможе зробити ваші поїздки не тільки швидкими, але і комфортними.

Шосейний велосипед з прямим кермом

Він дає можливість хорошого огляду і контролю, тому багато хто воліє пряме кермо вигнутому. Тут стоять колеса стандартного шосейника плюс багатоступенева передача, яка дозволить вам швидко добиратися до місця роботи.

Класичний шосейник

Цей швидкий тип байка хороший для довгих поїздок, особливо якщо ви живете за містом і шлях до роботи лежить по шосе, де ви зможете розвивати належну цього велосипеду швидкість. На ньому можна буде також брати участь в аматорських змаганнях або виїжджати на природу.

Гібрид

Такий велосипед, в теорії, поєднує в собі кращі властивості гірського велосипеда і шосейника. Тобто він швидкий і міцний. На практиці, однак, буває важко визначити різницю між гібридом і шосейних байком з прямим кермом.

Велосипеди з однією швидкістю

Велосипеди з фіксованою передачею недавно повернулися в моду. До плюсів фікса відноситься те, що тут немає механізмів і важелів перемикання, як і тросів, що значно спрощує обслуговування велосипеда. Але цей плюс перетворюється в мінус, якщо ви живете в горбистій місцевості. Те ж саме відноситься і до велосипедів з однією швидкістю. Відзначимо, що багато фікси мають таку конструкцію колеса, яка дозволяє перетворювати велосипед в одношвидкісний з вільним ходом.

Туристичний велосипед

Цей байк створений бути сильним і перевозити не тільки їздця, а й вантаж, що є корисним властивістю для поїздок на роботу.

Велосипед для велокросу

Ці велосипеди призначені для їзди по бездоріжжю, але, як і гібриди, вони володіють хорошими швидкісними якостями і підвищеною міцністю, що робить їх гарним варіантом для коммутінга. Деякі моделі мають додаткові настройками для їзди по хорошій дорозі. На такий велосипед можна встановити і багажник, і крила.

Складний велосипед

Ідеальне рішення, якщо ваша поїздка на роботу складається з декількох етапів з використанням громадського транспорту. Наприклад, ви доїжджаєте до станції приміської електрички на велосипеді, потім їдете на поїзді до міста і там знову пересідаєте на велосипед. При такому варіанті люди хочуть мати швидкий і мобільний байк, який би легко складався, не доставляв проблем при транспортуванні. На складаний велосипед можна навіть не купувати квиток на транспорт.

Електровелосипед

Деякі люди ставляться з недовірою до електричних велосипедів, а тим часом вони є прекрасною альтернативою міському транспорту, даючи більше швидкісних можливостей і вимагаючи меншою фізичної підготовки, ніж звичайний байк.

Міський велосипед

Міський велосипед відрізняється від інших типів максимумом комфорту: прямий посадкою, м'яким сідлом, наявністю кошики або багажника, захистом ланцюга і спиць заднього колеса від попадання одягу. Мінусом таких велосипедів є вага, відносно низька швидкість і обмежена кількість передач. Так що такий байк підійде для неспішного пересування по місту на невеликі відстані.