Як розібратися в розмірах велосипедних коліс

Колеса велосипеда - це одна з найважливіших його частин. Саме тому важливо знати, що більше значення для велосипеда має не вага коліс, а їх діаметр.

На велосипедному ринку представлені велосипеди з самим різним розміром коліс і багато хто задається питанням, які з них краще, який діаметр коліс буде легше їздити. Зрозуміло, слід розуміти: немає такого, що одні колеса абсолютно краще за інших, переваги кожних в різних умовах виявляються по різному.

Діаметр велосипедних коліс залежить не тільки від ободу, а й від висоти покришки. Вимірюється він - в англійських дюймах (як правило), а для шосейних велосипедів - в міліметрах.

Основні розміри велосипедних коліс:

10 "дюймові колеса (152 мм ISO) - зустрічаються на дитячих велосипедах (частіше біговелах) і дитячих колясках.

12 "дюймові колеса (203 мм ISO) 12-1 / 2 - застосовуються в дитячих велосипедах.

14 "дюймові колеса (254 мм ISO) - зустрічаються на дитячих велосипедах і дитячих колясках.

16 "дюймові колеса (305 мм ISO) - розмір колеса дитячого велосипеда для віку від до років.

18 "дюймові колеса (355 мм ISO) - це рідкісний розмір колеса, застосовуваний для дитячих і складних велосипедів.

20 "дюймові колеса (406 мм ISO) можна зустріти на дитячих і спеціальних велосипедах для трюків - BMX. Іноді зустрічається розмір 451 мм - для racing bmx і міських велосипедів.

24 "дюймові колеса (507 мм ISO) - стандарт, який часто зустрічається в підліткових велосипедах, мотоциклах для екстримальних дисциплін стріт / дьорт.

26 "дюймів (559 мм ISO) - найпоширеніший стандарт колеса для гірського велосипеда. Найчастіше перший велосипед купують саме з 26-им колесом. Таке колесо - міцне, велосипед з ним досить спритний, але воно має менший накат в порівнянні з 27, 5 "і 29" і гірше поглинає дрібні нерівності.

27,5 "дюймові колеса (584 мм ISO) - це набираючий популярність розмір коліс гірського велосипеда. Золота середина між 26" і 29 "колесом. Дуже часто зустрічається альтернативна назва 650b - по суті, це зовнішній діаметр колеса з покришкою.

28 "дюймові колеса (622 мм ISO) 700c - найчастіше зустрічаються на кросових (гібрид), шосейних і міських велосипедах. Для шосе застосовують абревіатурою 700С, для кросових вказують розмір в дюймах - 28".

29 "дюймові колеса (622 мм ISO) - це самий великий розмір коліс для гірського велосипеда. Іноді можна почути назву" Твенте-найнер "(від англійського - twenty niner), що в перекладі означає" 29-ий ". Таке колесо має найкращий накат, але програє меншим побратимам маневреністю і жорсткістю

При виборі діаметра коліс велосипеда слід керуватися умовами, при яких ви плануєте його використовувати. Для простих поїздок по місту або нетривалих велоподорожей підійде велосипед з меншим діаметром, а для велопоходів з тривалими переїздами і невеликою кількістю зупинок краще купити 29 "велосипед.

А ми бажаємо вам вдалого вибору.