Як перетворити велосипед в електробайк?

Транспортна компанія TUMCREATE (Сінгапур), у співпраці з інженерами Мюнхенського і Наньянського технологічних університетів, розробила спеціальний електричний комплект, який здатний перетворити самий звичайний велосипед в електричний байк.

Такий набір для модернізації байка отримав назву ease, він вдає із себе складаний пристрій, в складі якого є контролер, датчики, батарея і невеликий електричний мотор з фрикційним коліщатком для зчеплення із заднім колесом.

Головна особливість цього рішення - можливість пристосування до рами абсолютно будь-якого байка без взаємодії з ланцюговим приводом.

На велоринку вже представлені деякі варіації електрифікації велосипедів, однак багато з них потребують тих чи інших змін конструкції велосипеда. У випадку ж з сінгапурським девайсом все набагато простіше - кит вийшов компактним, легкознімним і зручно транспортується.

Ease оснащений мотором в 250 Вт і літій-іонною батареєю на 10000 мАг, яка здатна асистувати велосипедисту на відстані до 50 км з максимальною швидкістю до 25 км / ч. Заповнити заряд батареї можна від розетки, для цього знадобиться до 3-х годин.

Корпус веломотора виготовлений з алюмінію, має водонепроникний захист, а з заднього боку розташоване світлодіодне підсвічування, що сигналізує про гальмування велосипеда. Управління таким комплектом здійснюється за рахунок кнопок на корпусі, там же і розташована LED індикація обсягу заряду.

С'ємний веломотор має масу всього 3,5 кг, його можна кріпити до рами як з лівого, так і з правого боку. Це легко і просто: на простий монтаж / демонтаж необхідно всього 10 секунд і ніяких спеціальних навичок. Комплект легко складається навпіл і поміститься навіть під пахвою велосипедиста.

Після проведення успішних тестів розробники планують почати масове виробництво веломоторів. Можливо що комерційна версія буде оснащена пристроєм проти викрадення, можливістю інтеграції зі смартфоном і іншими додатковими функціями.