Як правильно крутити педалі на велосипеді

Управління велосипедом - справа, на перший погляд, нехитра. Що може бути простіше? - здається спочатку: крути собі педалі - і рухайся вперед. А ось як правильно крутити педалі на велосипеді, щоб із задоволенням і користю для здоров'я долати по кілька сотень кілометрів? Виявляється, для цього існують правила.

Чому болять ноги?

У більшості початківців велосипедистів, зайнятих, в першу чергу, управлінням та утриманням рівноваги, не доходять руки (а в нашому випадку - ноги) до освоєння техніки педалювання. Такі велолюбителі просто по черзі крутять педалі і сприймають м'язовий біль як належне, не замислюючись про її причини. Але будь-яка біль - вірний сигнал того, що ми щось робимо не так.

Правила посадки

Перш ніж сідати за кермо велосипеда, переконайтеся, що вибране транспортний засіб вам підходить. Для цього поставте випрямлену ногу на педаль в нижньому положенні: стопа повинна повністю лягати на педаль, а не торкатися до неї тільки носком. Якщо для того, щоб крутити педалі, вам доводиться вставати навшпиньки, відрегулюйте висоту сідла. Обов'язково простежте, щоб сідло мало нульовий нахил. Тільки він дозволяє правильно розподіляти навантаження на всі групи м'язів і долати великі відстані.

Кругове педалювання

У велоспорті найбільш щадить вважається техніка кругового обертання. Не потрібно тиснути на педалі - їх потрібно плавно крутити, по черзі переносячи навантаження на різні частини стопи. Перший час цей процес доведеться регулювати, плавно обертаючи педалі так, щоб в процесі їзди ноги рухалися, описуючи коло по осі каретки. Спочатку ноги будуть зісковзувати, тому є сенс запастися контактними педалями, що фіксують положення стопи.

Техніка розрахована на процеси, послідовну роботу різних груп м'язів. Обертання відбувається в 4 етапи:

  • Підйом. Під час підйому відбувається згинання стегна і гомілки.
  • Поштовх вперед. При поштовху вперед розгинається стопа.
  • Тиск. Відбувається одночасне розгинання стегна і гомілки.
  • Відштовхування назад. При відштовхуванні стопа згинається.

Для освоєння кругової методики рекомендується виконання вправ, які включають в себе педалювання без прикладання сили, за рахунок ваги ноги, послідовну прокрутку педалі однією ногою, кругове обертання одночасно обома ногами.

Сидячи чи стоячи?

На це питання легко відповість кожен, хто встиг відчути різницю: педалювати стоячи набагато важче. Коли ми підвівся над сідлом, в так званій техніці «танцівниці», зростають і наші власні енерговитрати, і зношуваність велосипеда. Від збільшеного тиску байк може зламатися: порветься ланцюг, погнётся кермо, деформуються педалі. Положення стоячи використовується в екстремальній їзді або при тривалих велокруізах для зміни положення тіла.

Під час різких підйомів підніматися теж зовсім не обов'язково. Просто розслабтеся, під час перемикайте швидкості і стежте за правильним диханням. При невеликому підйомі перемістіть руки на роги керма і намагайтеся якомога довше проїхати сидячи.

Загалом, педалювання вимагає від новачка дисципліни і навичок самоорганізації. В іншому навчитися правильно натискати на педалі нескладно. Головне, вчасно усвідомити, якої шкоди може бути завдано організму, якщо цього не зробити.

В нашому магазині завжди можна купити велосипед любої конструкції і з бажаними характеристиками,

а з приходом літа ми ще й суттєво розширили асортимент електротранспорту.