Історія винаходу велосипеда

Велосипед - транспорт, який рухається мускульною силою. Обертання велосипедистом педалей, призводить велосипед в рух.

Історія винаходу велосипеда

Вперше двоколісний транспортний засіб, представлений бароном Карлом фон Дрез, було запатентовано в 1817 році. Пара коліс на дерев'яній рамі, відсутність педалей - така конструкція самоката німецького професора.

Згодом з'явилися інші пристрої. В кінці дев'ятнадцятого століття поширення набула модель з різними розмірами коліс. Такі пристрої називали «пенні-фартинг» - розмір однойменних монет відрізнявся, також, як розмір коліс.

Джон Кемп Старли, в 1884 році вперше представив на суд громадськості транспортний засіб, що максимально нагадував сучасний велосипед. Англієць називав велосипед - «Rover». Заднє колесо, оснащене ланцюговою передачею, сидіння, розташоване на рамі між однакових коліс - визначили вигляд сучасного велосипеда.

Перший велосипед з рамою був зроблений в 1878 році. Випуск алюмінієвих рам почався з 1890-х років. А в 1914 році фірма «Пежо» запустила у виробництво лежачі моделі лежачих велосипедів або рікамбент.

Друга половина двадцятого століття стала революційною для виробників велосипедів. У цей період почали випускати титанові і вуглепластікові моделі. А в 1983 році винайшли велосипедний комп'ютер. У 1990-х роках велосипеди обладнали індексною системою перемикання швидкостей.

Роль велосипедів в історії і життя суспільства

Винахід велосипеда заклало основу для розвитку і широкого застосування інших видів транспортних засобів. Перш за все автомобілебудування. Технології, створені для виробництва велосипедних конструкцій, з часом стали застосовувати в автомобілебудуванні і для виробництва літаків. Багато відомих сучасних гігантів автомобільної промисловості починали з виробництва «двоколісного коня». Фірми «Шкода», «Опель» і навіть брати Райт на зорі своєї діяльності випускали велосипеди.

Поява об'єднань велосипедистів, таких як Ліга Американських Любителів Колісного Транспорту, сприяли якісному поліпшенню доріг, що дало поштовх до розвитку автомобілів.

У житті сучасної людини велосипеди справили соціальну революцію. Вони змінюють стиль життя людини і роблять його ближче до природи. Велосипеди широко використовуються в спортивних змаганнях, для розваги і в побуті.

І ось, настав час і для електровелосипеда! У 90х роках, зі стрімким розвитком електротехніки та появою компактних акумуляторів, компанія Zike почала масовий випуск електровелосипедів. З кожним роком продаж електро велосипедів набирає обертів.