Цікаве про велосипеди

Коли в Англії було проведено опитування з одного питання: "Яким ви вважаєте найбільшим винаходом людства?", то результати були приголомшливі: першу позицію зайняв велосипед, з великим розривом у голосах він обігнав навіть інтернет. Саме тому нам хочеться поділитися з вами цікавими фактами про цей вид транспорту.

Слово «велосипед» вперше з'явилося у Франції ще в 1860 році. П'єр Мішо хотів підібрати слово так, щоб воно визначило 2-х колісний транспортний засіб з простим механічним приводом. Але прототип велосипеда був сконструйований і запатентований в 1818 році німецьким бароном Карлом фон Дрез. Механізм складався з металевих коліс і керма, дерев'яної рами, але без педалей. Щоб велосипед міг пересуватися, його власник повинен був відштовхуватися ногами від землі. Прізвище винахідника не закріпилося в назві велосипеду, проте дало назву дрезині - пристрою для пересування по рейках з механічною тягою.

Винахід було вдосконалено в 1839-1840 роках, коли шотландський коваль Кіркпатрік Макміллан додав до нього педалі. Заднє колесо прикріплялося в педалі металевими стрижнями, педаль штовхала колесо, велосипедист управляв велосипедом за допомогою керма, прикріпленому до переднього колеса. Ближче до того, що ми маємо?

Через кілька років англійський інженер Томпсоном запатентував надувні велосипедні шини, але вони були технічно недосконалі, тому не отримали в той час поширення. Лише в 1867 році було розпочато масовий випуск велосипедів з педалями. Зрозуміло, ми пам'ятаємо фото з велосипедами, які мали велике непропорційне переднє колесо з педальним приводом і заднє, дуже маленьке, створене для підтримки. Їздити на таких гігантах було дуже складно, а падати, ймовірно, високо. 

Але час летить, веловиробництво розвивається. Уже сьогодні в Китаї на один автомобіль припадає 250 велосипедів! Це означає, що половина всіх поїздок здійснюється на велосипедах, в Нідерландах, Данії та Німеччини - 30% поїздок. В Японії 15% працюючих людей їздять на роботу на велосипеді. При поїздці через Пекін на відстань до 6 км швидше скористатися велосипедом, ніж автобусом чи метро.

Перше кругосвітню подорож на велосипеді здійснив Томас Стівенс в 1884-87 роках, воно було унікальне за своєю складністю, так як використовувався велосипед старої конструкції - з величезним переднім колесом, та й шин в той час ще не було.

Прототип сучасного гірського велосипеда з'явився лише в 1977 році. А сьогодні існує величезна кількість марок і різновидів велосипедів, і ви можете подивитися їх величезний асортимент в нашому інтернет магазині. Гірський велосипед - це універсальний транспортний засіб, який впорається практично з будь-яким завданням, яке перед ним ставиться.

Цікавим є той факт, що найстаріша і одна з найбільш виснажливих в історії велогонок - марафон Париж-Брест-Париж, протяжністю в 1200 км - проводиться до сих пір!