Ідеальні кадри під час аерофотозйомки за допомогою дрона

Купуючи квадрокоптера, ви нас часто питаєте: як отримати гарні фотографії з дрона. Ми вирішили зібрати для вас кілька корисних лайфхаків та рекомендації до фото- та відеозйомці з квадрокоптера. Тим більше, що днями в Італії проходив престижний фотоконкурс The 2018 Drone Awards, який проводиться і серед любителів, і професіоналів. На ньому були представлені роботи переможців, відібрані з 4400 заявок, надісланих з 101 країни.

Білий ведмідь на тлі кришталево-блакитний води, язики полум'я, що піднімаються з океану, тіні на льоду і міста в оточенні туману - це лише деякі роботи, які пройшли у фінал премії Drone Awards, яка відзначає найкрасивіші фотографії, зняті за допомогою дронів. Цей фотоконкурс став великий міжнародним майданчиком, де фотографи з усього світу можуть зануритися в творчий пошук, показавши всім цінність і красу нашої планети, що дозволяє побачити нашу планету в абсолютно інших, незвичних ракурсах.

Переможець конкурсу. Above the polar bear, Флоріан Леду (Florian Ledoux)

Фотографія переможця року пішла була зроблена французьким фотографом Флоріаном Леду, який зробив цей кадр в Нунавуте, Канада (Nunavut, Canada), використовуючи Phantom 4 Pro.

«Я був свідком неймовірних моментів і сцен дикої природи, але я можу гарантувати, що це, безумовно, найкрасивіша річ, яку я коли-небудь бачив. Я сподіваюся, що майбутні покоління як і раніше зможуть спостерігати красу і велич дикої природи Арктики так само, як і сьогодні », - сказав Леду під час його нагородження.

Отже, на що варто звернути увагу під час аерофотозйомки за допомогою квадрокоптера.

Вдалий старт

Вибір місця для зльоту особливо важливий, так як дрон становить найбільшу небезпеку для оточуючих саме на низьких висотах, коли може зачепити людей, автомобілі, будівлі і верхівки дерев. Щоб нікого не лякати, намагайтеся піднімати безпілотник в повітря в спокійному місці, де немає великого числа людей, а майданчик захищена від сильних поривів вітру. Щоб знайти таке місце заздалегідь, при підготовці використовуйте, наприклад, Google Maps.

“Золотой час” для аерозйомки

Щоб отримати "м'який" світло професіонали аерозйомки рекомендують робити фото та відео на світанку або на заході. Часто цей проміжок часу називають "золотим". Отримати чудові кадри можна і вдень, якщо в небі багато купчастих хмар.

Правильне положення сонця

При зйомці будівель і пам'ятників дуже важливо не забувати про правильне сонячному освітленні і русі тіней. Щоб не вичікувати навмання довгий час, поки сонце займе зручну вам позицію, плануйте час зйомки за допомогою так званих сонячних калькуляторів (наприклад, SunCalc або Sun Surveyor).

Зйомка по низхідній

Працюючи з високим об'єктом, починайте зйомку зверху. Так ви точно будете знати, чи вистачить вам заряду акумуляторів для кадрів на висоті. Крім того, у міру зниження коптера і зменшення заряду батарей, ви виключаєте ймовірність падіння дрона з великої висоти.

Другий пілот

Помічник під час аерозйомки - незамінний. Дрон на відстані 200-300 метрів від оператора дуже складно побачити, і при втраті відеосигналу з безпілотника асистент може здорово вас виручити. Крім того, зосередившись на моніторі або зображенні, переданому на FPV-шолом, можна упустити цікавий ракурс, який також може підказати помічник.

Увага: 

Доступні для попереднього замовлення нові складні дрони DJI Mavic 2 — Pro і Zoom

Дронь Mavic 2 Pro і Mavic 2 Zoom обладнані камерою Hasselblad і зум-об'єктивом. Увага: вже приймаємо попередні замовлення і передоплати на перші поставки. Доступність в Україні - всього через 10 днів. Також можна зробити попереднє замовлення і на Набір аксесуарів для DJI Mavic 2 Fly More Kit.