Гайд по вибору електровелосипеда від Electric Bike Review

Деякий час потому, моєму другові знадобилася допомога при виборі електричного велосипеда. Хоч я і мав мінімальну інформацію в даному питанні, але, все ж розуміючи, що кількість представлених моделей на ринку велика і технології виготовлення акумуляторів і електроприводів не стоять на місці, направив його до експерта і власника ElectricBikeReview.com - корт Раю.

Нижче представлено інтерв'ю, в якому Корт люб'язно відповів на першочергові питання, що виникають при бажанні придбати електровелосипед.

У чому полягає необхідність електричного велосипеда?

Скажімо так, що електричні велосипеди, володіють не тільки всіма позитивними якостями традиційних, але і сприяють економії на ліцензіях і страховках, а також здатні повернути любов до велоспорту навіть при невеликих проблемах зі здоров'ям (астмі або ж болі в колінах). Вони з легкістю допоможуть переконати вашу другу половинку або друга частіше виїжджати разом з вами. І, звичайно ж, добиратися до роботи навіть в самий жаркий день особливо не пріючи і минаючи міські пробки.

Але величезна, на мій погляд, перевага електровелосипедів - це все-таки ефективність підйомів на височини та рух назустріч сильному вітрі в поєднанні з тривалістю роботи.

Хоча, незважаючи на полегшення багатьох перешкод при використанні таких велосипедів власникам все ж доведеться зіткнутися і з такими мінусами, як висока ціна, складність конструкції і досить велику вагу, і, що може сильно зіпсувати настрій, ймовірність закінчення заряду акумулятора на півдорозі.

 

Коли краще використовувати електровелосипеди?

Історія виробництва електричних велосипедів в Сполучених Штатах, починаючи з 1999 року компанії EV Global Motors Ebike, налічує безліч поліпшень стилів рам і характеристик електроприводів. З'явилася і система на зразок Ridekick Power Trailer, здатна не тільки збільшити продуктивність електровелосипеда, але і додає місце для транспортування вантажу. Сьогодні, завдяки прокату, можна з головою зануритися в світ електричних велосипедів. Наприклад, компанія Rocket Electrics в місті Остін, штат Техас, пропонує не тільки екскурсії для гурманів, а й багатоденні пакети SXSW і F1 race для людей, охочих уникати жвавих вулиць і дивитися на місто поблизу. До того ж, я думаю, що десь напевно ви зможете знайти велосипед, який підходить саме вашим бажанням: будь то складаний велосипед для зберігання на горищі або ж для перельоту; тандем для катання з друзями на відпочинку; а може гірський велосипед для підкорення пагорбів і складних маршрутів.

Широке поширення електровелосипедів в Азії і Європі сприяло появі безліч нових моделей на ринку. Але деякі речі у електричних велосипедів все ще не виходять.

 

Електровелосипеди можуть здаватися загрозою, якщо ви тільки недавно отримали дозвіл підніматися туристичними стежками (ніби як заборона сноубордів, введений лижними курортами в 80-х роках). Адже електровелосипеди поки все-таки знаходяться на ранньому етапі свого розвитку. Але, як показує сучасна любов до сноуборду, оцінивши і краще зрозумівши технологію електровелосипедів, люди перестануть вважати її небезпечною. Відверто кажучи, але і традиційні велосипеди все ще грають не останню роль при використанні для тихих і розслаблюючих поїздок, а також для виїзду в дощові і снігові дні або при боязні залишати велосипед на вулиці в районах з високим рівнем злочинності. Таким чином, електровелосипеди в цьому програють традиційним моделям: вони набагато дорожче, важче і голосніше.

Можете назвати категорії електровелосипедів та їх ціновий діапазон?

Завдяки публікації більше 300 оглядів електровелосипедів, можу розділити їх використання на такі напрямки:

для транспортування вантажу;

поїздки для розслаблення;

трейлраннінг;

маунтінбайкінг;

їзда в околицях будинку, за продуктами і перевезення дітей;

їзда по дорогам, снігу (товсті шини) і піску;

тандеми, трекінг або туризм;

подорожі (зі складним механізмом);

пересування в межах міста.

Залежно від мети використання одні електровелосипеди відрізняються дуже маленькими колесами (для зручності перевезення на поїздах, автобусах чи навіть літаках), інші ж моделі багатьом схожі на мопеди або мотоцикли (володіють запасом ходу більше 160 кілометрів і регенеративним гальмуванням).

Відносно цін на традиційні електровелосипеди - вони досить сильно різняться.

Хоча нижня цінова межа становить близько 1000 доларів, я вважаю, що не варто витрачати свій час на моделі дешевше 1500 доларів через невдалий досвід багатьох покупців, які придбали велосипед через інтернет і зіткнулися з неможливістю полагодити дросельний механізм або ж замінити низькоякісний акумулятор. У гірших випадках такі акумулятори з відсутністю електронної системи управління для запобігання перевантажень, могли викликати загоряння після пошкодження. Ціна ж на електровелосипеди вищого класу можуть перевищувати і 50 тисяч доларів, але це вже майже твори мистецтва.

Розглядаючи ж велосипеди вище середнього класу, то за 4000 доларів ви можете стати володарем відповідного всім європейським стандартам високоякісного продукту з всебічною підтримкою, гарантією на 2 роки, з інтуїтивним керуванням і приємним зовнішнім виглядом, а також інтегрованими динамо-ліхтарями, стояками і крилами.

А тепер зупинимося на коментарі людей, які дивуються високою вартістю електровелосипедів та стверджують, що навіть старий автомобіль дешевше. Я вважаю, що вони не до кінця усвідомлюють скільки витрачають на ремонт машини і її поточне обслуговування, куди входить заміна масла, страховка, парковка і паливо.

Хоча фактично, електричні велосипеди обходяться в три рази дешевше автомобілів навіть виходячи з цін на паливо. І володіють величезними перевагами - не забруднюють навколишнє середовище і сприяють здоровому способу життя.

 

Яка відстань дозволяє проїхати один заряд акумулятора?

Для розрахунку варто скористатися таким правилом - розділити кількість ват-годин на 20. Отже, середній американський акумулятор для електровелосипеда володіє потужністю 360 ват-годин, тобто поділивши 360 на 20, ви отримуєте 18 миль рівні 28 км. Якщо ж враховувати різницю між дросельними електровелосипедами і велосипедами з підтримкою обертання педалей, то 28км - це лише нижня межа, яка зростає, при додатку м'язових зусиль або ж при використанні більш досконалого електроприводу.

 

Чи справді електровелосипеди швидше традиційних?

Це не зовсім так. Середня швидкість більшості дешевих електричних велосипедів становить до 30 кілометрів на годину. При цьому завжди є можливість крутити педалі швидше або розігнатися на спуску, але все ж максимальна швидкість даного засобу пересування класифікується як «велосипед» і обмежується законодавчою базою.

Крім того, не варто забувати, що зі збільшенням швидкості падає ефективність через опір. Сила, необхідна для проштовхування об'єкта крізь середу, збільшується як куб від його швидкості, а опір повітря приблизно пропорційно квадрату швидкості.

Говорячи іншими словами, при досягненні швидкості 25 км / год на електровелосипед, опір починає зменшувати початковий запас ходу.

 

Чи можливо самостійне усунення поломок електричного велосипеда чи тільки при зверненні до фахівця?

Це чудове питання! Перше, що я раджу щодо електровелосипедів - це купувати їх в найближчих до будинку магазинах. Тільки в такому випадку ви отримаєте правильно зібранний велосипед і з урахуванням всіх ваших побажань по комплекції.

Грунтуючись на відгуках і обсязі робіт по обслуговуванню співробітників багатьох магазинів, що займаються продажем як електричних, так і традиційних велосипедів, електровелосипеди використовуються в 10 разів частіше. Звичайно, невелику частину з обслуговування можна виконати і самостійно, але якщо брати до уваги акумулятори, дроселя і комп'ютерні системи, то тут все набагато складніше, адже не кожен володіє певними знаннями і набором необхідних інструментів. Професійна технічна підтримка необхідна велосипедам, обладнаним просунутими системами підтримки, LCD дисплеями, прокладеними в рамі кабелями, або, прямо як на автомобілях, заблокованими комп'ютерами.

Які моделі електровелосипедів з ваших улюблених ви могли б порадити новачкам?

Досить тривалий час я відповідав на питання в розділі «Порівняння» на форумах спільноти Electric Bike Review для кожного, хто просив допомоги у виборі щодо свого бюджету, ваги, зросту, переваги і певного призначення велосипеда. Ви можете зайти туди, поставити конкретне запитання і отримати на нього відповідь!

Сам же я з часу початку використання електровелосипеда придбав Pedego City Commuter, Easy Motion Neo Jumper, на зміну якого прийшов Evo Jumper, і Haibike XDURO FS RX 27.5.