Якщо на вулиці сніг

Безумовно, в теплий сезон від поїздок на електричному велосипеді можна отримати максимальне задоволення, але це не означає, що з настанням морозів про 2-х колісному байці слід забути. Взимку електровелосипеди можна експлуатувати, якщо робити це грамотно, при дотриманні деяких порад фахівців і залишатися в рамках здорового глузду. І не варто ігнорувати правила зберігання і використання електровелосипедів. Якщо все робити грамотно, то ви зможете чудово покататися і в мороз, у відповідній екіпіровці.

Взимку на велосипеді холодно їздити, а на електровелосипеді тим більше. Що робити - вдягайтеся по погоді, холодно - покрутіть педалі, спекотно стало - включіть електромотор. В сильні морози одягайте рукавиці.

Варто пам'ятати, що будь-яку акумуляторну батарею при експлуатації в мороз слід утеплювати будь-яким наявним теплоізоляційним матеріалом. Відразу після катання не слід ставити велосипед на підзарядку - зачекайте кілька годин, щоб він прогрівся, інакше утворюється конденсат може стати причиною короткого замикання.

Перед поїздкою обов'язково перевірте на вулиці, як працюють гальма і перемикання швидкостей. Троси гальм добре змастити довго не загусає мастилом, стійкої до морозу.

Так як спиці вашого електробайка не розраховані на експлуатацію взимку, то в цих умовах їх натяг збільшується через зменшення довжини. Будьте уважні, долаючи бордюри і ями по шляху. Шиповані велосипедні протектори - кращий варіант для зимової експлуатації.

На слизькій дорозі намагайтеся не користуватися гальмами або користуйтеся, але імпульсно по 1 сек (натиснули і відпустили, потім знову натиснули). Це допоможе вам уникнути занесення і падіння. Переднє гальмо може спровокувати дуже швидке падіння, тому користуйтеся тільки гальмом на задньому колесі.

Важливо пам'ятати, що при низькій температурі і наявності снігу на дорозі пробіг вашого байка може істотно знизитися - в 2 або навіть в 3 рази, через зменшення ємності акумулятора і опору снігового покриву.

У темний час доби завжди користуйтеся велоліхтарем. У зимовий час на дорозі набагато більше сюрпризів. У вело фари є багато плюсів. Перше, з велофари ви чудово бачите дорогу. Друге, бачать вас. Автомобілісти, в зимовий час пору року, не очікують зустріти велосипедиста на дорозі або у дворі, вони швидко виїжджають з двору, з арок, різко повертають. Тому сильна велофари допоможе вам, щоб вас помітили. Друге, це пішоходи. Пішоходи тим більше, не очікують, що хтось буде їхати в -15С по тротуару, та ще на електровелосипед. У вас бували випадки, коли ви їдете по тротуару, а попереду пішоходи, яких не об'їхати? Увімкніть потужну велосипедну фару - відразу пропустять, перевірено! Особливо, якщо у вас велофари більш 5000Lm.

Чи можна їздити на електричному велосипеді взимку? Звичайно, можна, якщо дуже хочеться! Дотримуючись наших рекомендацій, ви зможете отримати задоволення від зимової велопрогулянки і не завдасте шкоди вашому електробайку.