Електровелосипед і безпечна їзда. Поради

Поїздки на електричному велосипеді - це швидке, приємне і розслабляюче заняття. Однак не потрібно забувати, що поїздка може виявитися досить небезпечною, якщо забути про обережність на дорозі і перестати дотримуватися елементарних правил безпеки.

Досить часто велосипедистам доводиться їздити серед мотоциклів, автомобілів, інших велосипедів, а також серед пішоходів, які подорожують по непроїздній частини. У такому випадку дуже важливо навчиться їздити і підтримувати свій вид транспорту в безпечному режимі, захищаючи від травм і себе, і оточуючих.

Обслуговування транспортного засобу

Головний показник безпеки велосипедиста - це справність його електровелосипеда. Перед кожною поїздкою необхідно перевіряти його стан, переконатися, що кермо і колеса - надійні, шини - накачані, немає дефектів в роботі мотор-колеса і електроніки, всі з'єднання герметичні і що всі електричні комплектуючі - підключені правильно. Переконайтеся, що педалі справні і добре обертаються, жодна з спиць чи не зламана або зігнута, велосипедний ланцюг добре змазаний і натягнутий. Завжди перед поїздкою перевіряйте гальма.

Сидіння потрібно зафіксувати в зручному положенні і на такій висоті, щоб велосипедист без проблем зміг в разі необхідності крутити педалі. Простежте, щоб рівень заряду батарей був достатній для запланованої поїздки.

Електровелосипед повинен бути максимально комфортним для людини!

 

Видимість

Відсутність видимості велосипедів - це одна з найпоширеніших причин нещасних випадків, які пов'язані з водіями електровелосипедів та автомобілістами.

Зрозуміло, поїздки на електровелосипеді в денний час - набагато безпечніше, ніж у вечірній або нічний час, тому уникайте поїздок на велосипеді в дні поганої видимості на дорозі або вночі. Однак якщо ж ви збираєтеся (або змушені) їздити вночі, обов'язково придбайте яскраву велосипедну фару і встановіть світловідбивачі, щоб водії могли побачити вас навіть на значній відстані.

 

Під час їзди на електричному велосипеді, незалежно від рівня видимості на дорозі, рекомендується носити неоновий або люмінесцентний одяг зі світловідбивачами в області спини, рук і ніг.

Захисний шолом

Велосипедний шолом забезпечує безпечну їзду на електровелосипед. Захисний шолом варто одягати навіть в тому випадку, якщо ви відправляєтеся в короткочасну поїздку. На жаль, травми голови - найбільш часті травми велосипедистів. І тому саме велосипедний шолом призначений знизити ризик травми голови, і робить це на 85%. Шолом повинен точно підходити велосипедисту за розміром. Потрібно, щоб шолом щільно прилягав до верхньої частини голови, добре покривав лоб, фіксувався ременем під підборіддям.

Якщо велосипедист побував в аварії і шолом був пошкоджений, обов'язково замініть шолом. Також не рекомендується одягати під шолом якийсь інший головний убір.

Правильний одяг

Одяг велосипедиста повинний бути комфортним і безпечним для їзди на велосипеді. Всі елементи одягу під час руху не повинні потрапляти в спиці колеса. У дні поїздки не одягайте штани з широкими штанинами, беріть зручне взуття на плоскій підошві, стежте за тим, щоб шнурки були міцно зав'язані. Кросівки є найбільш відповідним взуттям для їзди на велосипеді.

Від дорожнього бруду, вітру і пилу добре захищають очі велосипедиста спеціальні велосипедні окуляри. Непогано було б обзавестися і велосипедними рукавичками.

Правила дорожнього руху

Велосипедисти зобов'язані дотримуватися правил дорожнього руху: дотримуватися всіх дорожніх знаків, рухатися по правій стороні дороги в потоці інших транспортних засобів, зупинятися на перехрестях і перед світлофорами, пропускати пішоходів на переходах. При цьому потрібно застосовувати належні сигнали рукою, для того щоб попереджати інших учасників дорожнього рух про намір зробити поворот.

Електричний велосипед - це швидко рухомий транспортний засіб, тому велосипедист повинен підкорятися тим же законам, що і водії мотоциклів, і автомобілів.

Будьте уважні, слідкуйте за дорогою

Не думайте, що автомобіліст побачить вас так само швидко, як і ви його. Завжди будьте напоготові і ознайомлені з усіма можливими небезпеками на дорозі. Пам'ятайте, що уважний велосипедист значно менше схильний до ризику отримання травми. Обов'язково стежте за рухом легкових і вантажних автомобілів, незалежно від того, де ви їдете.

Під час їзди на електровелосипед, не одягайте навушники і не розмовляйте по телефону, щоб не відволікатися в дорозі, вам необхідно чути всі звукові сигнали навколо вас. Ніколи не сідайте на електровелосипед в стані алкогольного сп'яніння.

Будьте уважними та обережними, тільки в цьому випадку ви зможете швидко зреагувати і вивернутися, якщо зіткнетеся з несподіваною ситуацією на дорозі.

Велосипедна доріжка - найбезпечніше місце для велосипедиста, тому не ігноруйте її.

Не дозволяйте нікому їздити з вами на рамі або на багажнику велосипеда - це не безпечно.

По можливості, беріть з собою медичну аптечку невеликого розміру. Зрозуміло, краще щоб вона ніколи так і не стала в нагоді, але перестраховка - це впевненість у безпеці..