Дрон, який літає, їздить і доставляє вантажі

Вперше компанією Advanced Tactics Inc була протестована власна розробка в реальних умовах: гібридний дрон Autonomous Panther AT, який пересувається і по повітрю, і по землі, доставив замовнику перший вантаж.

Розробка інноваційного безпілотника створена, головним чином, для військових потреб. Але, як стверджує виробник, пристроєм можуть зацікавитися і комерційні структури. Планується, що оборонні служби зможуть використовувати цей дрон в рамках прихованої доставки вантажів: апарат буде приземлятися на підльоті до цілі і непомітно продовжувати рух по землі. У режимі позашляховика пристрій може мати повний або задній привід, він практично не виробляє шуму, так як оснащений електромоторами.

Дрон здатний приземлятися і злітати в автоматичному режимі, політ за маршрутом проходить між заданими точками. При цьому протягом польоту оператор може перехопити управління безпілотником. При масі близько 19 кг апарат розрахований на корисне навантаження масою до 7 кг, при цьому максимальний час безперервного польоту дрона становить 10 хвилин.

Випробування Autonomous Panther AT здійснювалися в Каліфорнії в кінці березня 2017 року. Дрон, під час свого тестування, успішно доставив вантаж масою 2,3 кг співробітнику компанії Torrence. Безпілотник може бути також оснащений додатково маніпулятором для переміщення вантажу і дисплеєм для дистанційного керування. На колесах Autonomous Panther AT може подолати відстань до 97 км на швидкості 8 км на годину.

Спостерігати за переміщенням Autonomous Panther AT оператор може за допомогою дисплею. Корпус пристрою має прямокутну форму висотою 34 см і довжиною 112 см. Він оснащений несучими гвинтами, винесеними за корпус на спеціальних балках.

Дрон розрахований на перенесення вантажу вагою до 454 кг на швидкості до 241 км на годину.