DJI Aeroscope: безпека аеропортів під захистом технологій

На території «Украерорух», 24 квітня 2018 року, відбулася офіційна презентація DJI AeroScope - технології, що розроблена для організації безпеки аеропортів і відстеження польотів дронів.

 

Главная мета обладнання - забезпечення безпеки.

Система моніторингу DJI AeroScope – це не міра обмеження, як думають багато хто, це інструмент, призначений для виконання моніторингу і виявлення можливих порушень використання квадрокоптера на території обмеженою для польотів безпілотників.

Для гарантованої безпеки необхідно створювати не тільки правила поведінки, але й інструменти, які будуть дозволяти відстежувати несанкціоновані польоти поблизу режимних об'єктів і зон. І одним з елементів такої системи є DJI AeroScope.

Принцип роботи системи моніторингу DJI AeroScope

В основі технології AeroScope - застосування вже існуючої лінії зв'язку між безпілотником і пультом дистанційного керування. Завдяки цьому здійснюється збір інформації про пристрій, включаючи його польотний маршрут, місце розташування, дистанцію до оператора, серійний номер і інші телеметричні дані. Якщо система виявить проникнення літаючого об'єкта на території, обмеженої для польотів, це надасть можливість контролюючим і правоохоронним органам використовувати дану інформацію для відповідних дій.

Радиус дії

  • Оператор мобільного системи спостереження в змозі одночасно відстежувати до 50-ти літаючих апаратів.
  • Радіус дії мобільної станції в межах 3-5 км.
  • Радіус дії стаціонарної версії станції відстеження в межах 30-35 км.

Дані, які система записує під час роботи:

  • UAV ID - унікальний серійний номер платформи, за допомогою якого можна визначити покупця або власника дрона.
  • Напрямок та швидкість руху дрона - інформація застосовується для аналізу ситуації і прогнозування можливого проникнення в зону обмежену для польотів дронів.
  • Координати і висота польоту безпілотника, а також координати точки зльоту і координати оператора - для оперативного реагування в ситуаціях, що вимагають взаємодії з оператором. Система не призначена для впливу на платформу, але вона дає можливість з точністю до кількох метрів визначити місце, де дрон був запущений і де знаходиться його пілот.

Для кого призначено цей обладнання

Можливість замовлення системи моніторингу AirSense надається виключно державним підприємствам, таким як аеропорти, аеродроми, служби оперативного реагування, спецслужби, підприємства пенітенціарної системи інше.

Інтерес до технологій виявлення

Поява технології привернуло широку увагу громадськості. Презентацію відвідали представники державної авіаційної служби, аеропортів, державних підприємств в сфері авіації, правоохоронні органи, а також приватні підприємці та розробники інноваційних технологій, ЗМІ.

В Україні система моніторингу AeroScope буде застосовуватися в першу чергу держпідприємствами для контролю повітряного простору над важливими стратегічними об'єктами.

Для державних підприємств, регулюючих органів, наявність цієї технології надає можливість дистанційного відстеження та ідентифікації безпілотників. Система створює додатковий рівень безпеки, а також можливість створювати більш ефективний і повний набір механізмів реагування.

DJI AeroScope - вперше представлений в Україні. Ця технологія надає можливість контролювати повітряний простір і відстежувати дрони і визначати їх місцезнаходження. Ми, співпрацюючи з DJI, готові до взаємодії, і надаючи інноваційні рішення питань безпеки за допомогою технології DJI AeroScope. Впевнені, що перші DJI AeroScope допомагатимуть у забезпеченні безпеки повітряного простору в аеропортах, адже безпека - понад усе.