Безпечні поїздки на електровелосипеді

Поїздки на електровелосипеді - швидке, приємне і розслабляюче заняття. Але не варто забувати, що поїздка може виявитися досить небезпечною, якщо забути про обережність на дорозі і перестати дотримуватися елементарних правил безпеки.

Велосипедистам досить часто припадають їздити серед мотоциклів, автомобілів, інших байкерів, а також серед пішоходів, які люблять подорожувати по непроїжджою частини. В такому випадку дуже важливо навчиться акуратно їздити і підтримувати свій байк в безпечному режимі, захищаючи від травм і себе, і оточуючих.

Велосипедисти зобов'язані дотримуватися правил дорожнього руху: дотримуватися всі дорожні знаки, рухатися по правій стороні дороги в потоці інших транспортних засобів, зупинятися на перехрестях і перед світлофорами, пропускати пішоходів на переходах. При цьому потрібно застосовувати належні сигнали рукою, для того щоб попереджати інших учасників дорожнього рух про намір зробити поворот.

Обслуговування транспортного засобу

Головний показник безпеки велосипедиста - це справність його електровелосипеда. Перед кожною поїздкою необхідно перевіряти його стан, переконатися, що кермо і колеса - надійні, шини - накачані, немає дефектів в роботі мотор-колеса і електроніки, всі з'єднання герметичні і що всі електричні комплектуючі - підключені правильно. Переконайтеся, що педалі справні і добре обертаються, жодна з спиць чи не зламана або зігнута, велосипедна ланцюг добре змазана і натягнута. Завжди перед поїздкою перевіряйте гальма.

Електровелосипед повинен бути максимально комфортним для людини!

Видимість

Відсутність видимості велосипедів - це одна з найпоширеніших причин нещасних випадків, які пов'язані з водіями електровелосипедів і автомобілістами.

Зрозуміло, поїздки на електровелосипед в денний час - набагато безпечніше, ніж у вечірній або нічний час, тому уникайте поїздок на велосипеді в дні поганої видимості на дорозі або вночі. Однак якщо ж ви збираєтеся (або змушені) їздити вночі, обов'язково придбайте яскраву велосипедну фару і встановіть світловідбивачі, щоб водії могли побачити вас навіть на значній відстані.

Під час їзди на електричному велосипеді, незалежно від рівня видимості на дорозі, рекомендується носити неонову або люмінесцентну одяг зі світловідбивачами в області спини, рук і ніг.

Велосипедний шолом і правильна одяг

Велосипедний шолом забезпечує безпечну їзду на електровелосипед. Захисний шолом варто одягати навіть в тому випадку, якщо ви відправляєтеся в короткочасну поїздку. Шолом повинен точно підходити велосипедисту за розміром. Потрібно, щоб шолом щільно прилягав до верхньої частини голови, добре покривав лоб, фіксувався ременем під підборіддям.

Одяг велосипедиста повинна бути комфортною і безпечною для їзди на велосипеді. Всі елементи одягу під час руху не повинні потрапляти в спиці колеса. У дні поїздки не одягайте штани з широкими штанинами, беріть зручне взуття на плоскій підошві, стежте за тим, щоб шнурки були міцно зав'язані. Кросівки є найбільш відповідним взуттям для їзди на велосипеді. Від дорожньої бруду, вітру і пилу добре захищають очі велосипедиста спеціальні велосипедні окуляри. Непогано було б обзавестися і велосипедними рукавичками.

Будьте уважні

Завжди будьте напоготові і ознайомлені з усіма можливими небезпеками на дорозі. Пам'ятайте, що уважний велосипедист значно менше схильний до ризику отримання травми. Обов'язково стежте за рухом легкових і вантажних автомобілів, незалежно від того, де ви їдете. По можливості, беріть з собою медичну аптечку невеликого розміру. Зрозуміло, краще щоб вона ніколи так і не стала в нагоді, але перестраховка - це впевненість у безпеці.

Під час їзди не одягайте навушники і не розмовляйте по телефону, щоб не відволікатися в дорозі, вам необхідно чути всі навколишні вас звукові сигнали. Будьте уважними та обережними, тільки в цьому випадку ви зможете швидко зреагувати, якщо зіткнетеся з несподіваною ситуацією на дорозі.