Безпека на дорозі вночі, або Освітлення велосипедів

Як підготуватися до нічного катання, щоб в результаті не виглядати смішно і не перетворитися в новорічну ялинку? Просто пам'ятайте: не варто переживати через свого, в деякому роді, фантастичного вигляду, так як комфорт і безпеку руху набагато важливіше.

Щоб зробити себе помітним на дорозі - є досить варіантів. Можна повісити на велосипед 2 або 3 ліхтаря зі світловідбивачами плюс на шоломі розмістити додаткове джерело світла. Можна одягнутися в світловідбиваючий одяг або накинути жилетку. І це вкрай важливо для того, щоб велосипедист був максимально помітний для водіїв транспортних засобів на дорозі.

І для нічних поїздок існує одне правило, але важливе: чим більше світла, тим краще. Як показує практика, більшість нічних аварій за участю велосипедистів трапляються через те, що водії просто не бачать велосипед - він ніяк не виділяється з темряви, повністю зливаючись з пейзажем.

Сьогодні існує безліч типів велосипедних габаритів, мигалок, маячків, ліхтарів і світловідбивних жилетів. Обов'язково необхідно домогтися ефекту гарного освітлення. Мало того, в темряві без хорошого ліхтаря кататися не комфортно, так ще доводиться скидати швидкість і постійно чекати появи з якої-небудь нерівності / ями. Восени і взимку це особливо актуально.

Навіть в денний час при русі по дорозі не варто розраховувати на те, що інші водії вас бачать. Уважний водій, зрозуміло, обов'язково помітить велосипедиста, однак не всі водії мають високу ступінь відповідальності. А так як в нічний час ситуація ускладнюється, то перед будь-яким маневром будьте вкрай уважні, оцініть дорожню ситуацію кілька разів.

Велосипедист повинен вжити всіх можливих заходів для забезпечення своєї безпеки, так як є найбільш вразливим і найнепомітнішим учасником руху. Будьте уважні.