Безпілотний літаючий автомобіль від Airbus

У 2017 році на виставці в Женевському автосалоні компанія Airbus представила довгоочікуваний концепт літаючого автономного автомобіля під назвою Vahana. Це літаючий транспортний засіб було створено спільно з фірмою Italdesign (Італія).

Продемонстрована модель отримала назву Pop.Up, вона виявилася модульною, а завдяки електричній тязі могла пересуватися і по землі, і по повітрю. Творці стверджують, що такий концепт здатний вирішити проблеми міст, які переповнені транспортом. Незважаючи на те, що автомобіль виглядає як техніка з фантастичного фільму, задуманий він досить практично.

Планується, що автомобілі-мультикоптери працюватимуть в складі єдиної транспортної мережі, викликати їх можна буде через спеціальний додаток. Спосіб транспортування вибирає сам пасажир. Він буде розміщений в капсулі, яка має можливість пересуватися по дорогах на наземному модулі, або літати на повітряному.

Наземна платформа Pop.Up буде оснащена електродвигуном в 60 кВт, який приведе в рух задню вісь. Швидкість буде обмежена електронікою на позначці в 100 км / ч, а її максимальний запас хід в 130 км забезпечить АКБ ємністю 15 кВт * год.

Літаючий модуль буде влаштований як в квадрокоптері, що виконують зліт і посадку вертикально. Електропривод потужністю 136 кВт і батарея ємністю 70 кВт * год забезпечать дальність польоту в межах 100 км при максимальній швидкості до 100 км / ч.

Компанія розробила і спеціальне програмне забезпечення. Крім безпілотних можливостей, штучний інтелект буде накопичувати знання, щодо всіх доступних маршрутах і місцях пересадки на інший транспорт і навіть про переваги кожного з пасажирів.

Компанія Airbus відома випуском пасажирських, вантажних і військово-транспортних літаків. Крім того, компанія бере участь в розробці космічної станції JUICE, яку планують відправити до Юпітера в 2020 році.